Şeytanlı Öneriler

Birkaç gün önce Tirebolu’da idim. Ben orada iken yeni belediye başkanı göreve başladı. Göreve başlama günü olarak da Cuma gününü seçmiş.
Öğrendiğime göre, Tirebolu’nun belediye yönetimi 5 kişilik gruptan oluşacakmış. Bu grup içinde Jeoloji Mühendisi olan Belediye Başkanından başka bir eczacı ve bir de avukat varmış. Diğer ikisinin mesleklerini öğrenemedim.

Bu kurulun ilk alacağı karar herhalde Plaj Festivalinin bu yaz sezonunda yapılması olacaktır. Çünkü bu festival artık bölgede ismini duyurmuş ve geleneksel hale gelmiştir. Festivalde her sene olduğu gibi bu sene de bir plaj güzeli seçilmesi gerekecektir. Benim önerim plaj güzeli seçiminin jürisinin İmam-Hatiplilerden oluşturulmasıdır. Nasıl olsa Türkiye genelinde onlar artık her konuda söz sahibiler. Ancak bakarsın yarışmaya bikinili güzel adayları da katılabilir. Ne de olsa yarışma plaj güzeli yarışmasıdır. Bu nedenle İmam-Hatip kökenli jüri üyelerinin günaha girmesini önlemek için gözlerinin bandlarla kapatılması ve seçimi hisleri ile yapıp ona göre oy vermeleridir. Hislerle oy verilir mi derseniz, sayın bakanlarımızdan birisi, sayın Başbakanımıza ait olduğu iddia edilen bir tapenin montaj olduğuna hisleriyle karar vermemiş miydi? Bu kadar önemli bir konuda hisler devreye girebildiğine göre plaj güzeli seçiminde niye olmasın.

Ancak bu konuda önemli bir nokta daha var. Ya tam yarışmanın heyecanlı yerinde şeytan devreye girer ve jüri üyelerinden bazılarını aldatırsa(!), işte o zaman “Bu işe şeytan karıştı” diye yarışmanın iptali gerekir.

Herhalde bu kurulun alacağı öncelikli ve önemli kararlardan biri de plajları haremlik-selamlık olarak ayırmak olmalıdır. Nedir o cıbıldak cıbıldak kızlarla, cıbıldak cıbıldak oğlanlar bir arada denize giriyorlar. Bunlarda utanma, arlanma diye bir şey kalmamış. Bu nedenle plajların ortasına duvar çekip, erkeklerle kızları haremlik-selamlık ayırmayacağımıza göre, ben çözümü buldum ve öneriyorum; Seliyaz ve Kaynarca plajını erkeklere, Küçükçay plajını ise kadınlara tahsis edelim. Küçükçay plajının etrafına da yüksek bir duvar örelim. Plaj üstünde uçacak erkek sinekler için zehirli haşere öldürücü gaz stoklayalım. Eğer haşere öldürücü gaz bulamazsak sorun değil, nasıl olsa ilgili mercilerde yeterince zehirli BİBER GAZI stoku var.

Şimdilik önerilerim bunlardan ibaret. Eğer rağbet görür uygulanırsa yeni öneriler için fazla kafa yormam gerekmez.         


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1574