GERÇEK DOSTLUK NEDİR?

GERÇEK DOSTLUK NEDİR?

1-PAYLAŞMAK

 

      Gerçek dostluklar bana göre  iyi ve kötü günlerinizi, acılarınızı, üzüntülerinizi, kederlerinizi,  sevinçlerinizi, mutluluğunuzu açık açık birbirinizle dürüstçe ve güvenerek her türlü koşullarda paylaşabilmek.


              2-GÜVENMEK

 

      Öyle güven vermelisiniz ki karşınızdaki dost dediğiniz kişi size gönül rahatlığı ile her şeyini paylaşabilip anlatabilmeli. Sizin yanınızda huzur bulmalı. Sevgi ve saygı duymalı. Ona en zor anında bile damla damla mutluluk aşılamalısınız. Güvenilir bir kişi olmalısınız. Sırlara sadık kalmalısınız.

     Onu çok iyi dinlediğinizi hissettirmelisiniz, Çok iyi empati kurmalısınız. Konuştuğunuz kişi karşınızda ise onu dinlerken gözlerine bakmalısınız,iyi bir empati kurmalısınız ki  anlatan  dinlendiğini bilmeli...


            3-AÇIK SÖZLÜLÜK:


   Bence eğer bir dostunuzun hatasını veya olumsuz bir yanını gördüyseniz onu uyarıp doğru yolu göstermelisiniz. Hani derler ya ”DOST ACI SÖYLERMİŞ” Yani dostunuza zarar gelecek bir şey var ise açık sözlülükle ona söyleyebilmelisiniz.


           4-FEDAKÂRLIK:


   Gerçek dost dostunun her zor anında yanında olmalıdır. Mazeret göstermeden eğer size onun ihtiyacı olduğunu öğrenmiş iseniz dağları delip yanında olmalısınız. Onun acı ve sevincine ortak olmalısınız. Gerçek dostluklar büyük özveri ister. Acılı, sevinçli, hastalıklı, kederli anında yanında bulunmalısınız. Ona güç vermelisiniz.


          5-SÜREKLİLİK:


    Gerçek dostluklar çabuk bitmez. Uzun yıllarca her türlü sevinç ve üzüntülerini, zor anını takip edip dost olduğunu, hep onun yanında olduğunu ve olacağını hissettirmelidir.


    Tek kelime ile SADIK BİR DOST olmalıdır...


    Hz. Mevlana sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolüdür. Onun insan düşüncesine verdiği en büyük mesaj: "AŞK, SEVGİ VE BİRLİK" tir. Bizlerde  Mevlana gibi düşünüp  yaşamımızda mümkün olduğu kadar sevgi dolu ve hoşgörülü olmayı başarabiliriz diye düşünüyorum.


Yüreğinizde dostluk kavramının bitmediği, gülen yüzlerinizin solmadığı  sevgi ve saygı dolu bir  yaşam dileklerimle.

SABİHA SERİN

www.noktashop.org | www.noktaseksshop.com | www.seksshopistanbul.net | www.noktashop.istanbul | www.vibratorum.net | www.jartiyercorap.com | www.noktashop.ist | www.fethiyesexshop.com
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 29284