10. KÖY NEREDE?

“”ALLAH AŞKINA””

Her yerde, her zaman “Bilim  Adamları”, anlatacak olduğum  konu ile ilgisi  olanlar, olmayanlar, mevzuatların doğrusunu bilenler, bilmeyenler, anlatması gerekenler, anlatmayanlar, anlatamayanlar...

Sen..ben...siz..ler, biz..ler..!  Tabiri caizse alakası olanlar, olmayanlar, mangalda kül bırakmayanlar...

Bu  mevzumuzun konusu : “Masumuyeti  ispatlanmamış, dünyanın her yerinde kullanılması “YASAKLANAN“, kullananlara ağır cezai müeyyideler uygulanan, bizde ise her yerde serbestçe satılan “TARIMDA YARARLI MİKRO ORGANİZMALARI ÖLDÜRMEK İÇİN  KULLANILAN ZEHİRLER VE OT KURUTMA ZEHİRİ.!..” (Zehir değilse, neden dışında dikkat çok zehirlidir ) yazar...

Bu  ilaçların zararlarını anlatması gerekenler her kim ise, yılda  iki-üç sefer devletin verdiği harcırah ile toplanıp konu ile ilgili bilgi  alış - verişi yaparlarmış..!

“Geçenlerde; bahçelerde mantar (küf) varmış, toplanalım da  buna bi çare bulalım” diye ilanda bulunmuşlar.  Toplantıya ne lüzum  var ki. (İlacı piyasaya sürülmüş bile)  Satıcıya gidin. Biri 60 Tl, biri 50 Tl  olan iki çeşit zehir çıkmış. Alın bahçenin tamamını yıkayın diye öğüt verenler, önceki zehirleri verirken de öğle dememişler miydi? 

Ne oldu?

Birinci zehirler... bakterileri yok etti. Başka bir bela başımıza musallat  oldu. Bu musallatı yok etmek için yine zehir tavsiye edilirse   şaşmayın...

Sonumuzu  ALLAH hayır etsin..!

“Zehir ve zehirleri bağa-bahçelere bilinçsizce atma araçlarına  ( % ..) teşvik verenler.!..” Alıpta kullananlara  soruyorum: KİME  HİZMET ETTİĞİNİZİ biliyor musunuz?

         Ben size söyleyeyim: Üreten zengini daha zengin etmek, satan ağanın  parasına  para katmak için iştahla çalışmaktayız.  SİZİN  BUNDAN KARINIZ NE ?

                        “   ...lar  tarafından : En çok zehir satan satıcıya (PİRİM+HEDİYE+YURT DIŞINDA  GEZİ)  gibi  ödüller verildiğini,  bunların parasını da  SİZLERİN ödediğini biliyorsunuzdur  herhalde.”

                       Sigara  içildiği ortamda 3,5 kişiye zarar verir. Bu kadar zarar  için  bir çok önlem  alınırken;  z....mücadele zehirleri, ot kurut... zehirleri çok mu masum ki,  hiçbir önlem alınmadan satılıp alınabilmektedir. Kuralları varsa ki “canlıları öldürmenin” ne kuralı olabilir.?  Uyulması gerekmez mi?  Kaldı ki ot kurutma zehiri  z.... mücadele  zehiri değildir. Karadeniz Bölgesinde su gibi kullanılan bu zehirin  zararını (yamaçlardaki topraklar;  DENİZE İNDİĞİNDE, BAHÇELERDEKİ KUŞLAR ÖTMEZ OLDUĞUNDA , ELLERİNİZ SAKAT OLDUĞUNDA MI  ANLAYACAKSINIZ V. B.?) Bilinki o zaman çok geç  olacaktır. Bir gün gelecek, torunlarımız arkamızdan lanet okuyacaktır.

             Sigaradan 3,5 kişiyi koruyanlar...Lütfen tüm canlıları yok etmek için bilinçli veya bilinçsizce zehir kullananlardan, tüm canlıları ve bizi de koruyunuz.

A-       Beylerbeyi Sarayının  bahçesindeki kuruyan sedir ağaçlarının katili 15 yıl sonra yakalandı: Ot kurutma zehiri.

B-       Japonlar ot kurutma zehiri kullananları idamla  yargılamaktadır.

                          C- Rize ve Artvin yöresindeki şimşir ağaçlarını kurutan fail de sonunda yakalandı: Kalitesiz kömürün isi ve dumanı.

                        A-B-C maddelerini ben uydurmadım. Azıcık bilim dergilerini karıştırırsanız, göreceksiniz.

                       SONUÇ OLARAK: İhraç ettiğimiz sebze ve meyveler, gümrük  kapılarından (....!) yüzünden iade edilmesin.

            Bizim ve tabiattaki canlıların yaşamına bilinçli veya bilinçsiz olarak kasteden bu tür zihniyetleri  ALLAH islah etsin. Olmuyorlarsa,  belaları kendi başlarına dönsün, eczane kapısından geri gelmesin. Elinden ilaç torbası eksik olmasın.

                                Gelin geç olmadan: DUR ! denilsin buna.  Zehir kullanımları kontrol  altına  alınsın. YOKSA..!

                                BUGÜN  ÇEVREMİZİ, SAĞLIĞIMIZI PARA KAZANMAK İÇİN  YOK EDİP, YARIN SAĞLIĞIMIZI VE ÇEVREMİZİ GERİ KAZANMAK İÇİN  HARCAMAYALIM. (Zaten geri kazanamayacaksınız)

            SAYGILARIMLA.


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1850