• Ana Sayfa
  • »
  • İyi Başlayıp, İyi Bitirelim...

İyi Başlayıp, İyi Bitirelim...


 

 


 

Mahmut Bora

 

YORUM – KRİTİK

İyi başlayıp, iyi bitirelim...

 

Güzide temsilcimiz Giresunspor ile bu hafta sonundan itibaren yeni bir serüvene daha başlayacağız.

Yeşil-Beyazlı temsilcimiz sezonun ilk maçını kendi saha ve seyircisi önünde yapacak, rakibimiz de Çankırı Belediyespor olacak.

Giresun sevdalısı Mustafa Temel Bozbağ’ın başkanlığında yeni bir heyecana daha yelken açan Giresunspor’dan, herkes gibi biz de başarı bekliyoruz. Geride kalan sezonlarda çekilen sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Giresun’un tek reklam aracı olan güzide temsilcimizi yaşatmak ve başarılı kılmak hepimizin görevi olmalıdır. Bu yüzden tüm Giresunlu takımına sahip çıkmalı ve desteklemelidir. İşi sadece 3-5 yöneticinin omuzuna yıkmak ve boş laflarla takımdan başarı beklemek, Giresun’a ve Giresunluya yakışmaz. O nedenle hepimiz birlik olmalı ve takımımızı her yönüyle desteklemeliyiz.

Yeni bir sezon daha geldi çattı. Herkes merak ve heyecanla ligi bekliyor. 8 Eylül Pazar günü Giresun Atatürk Stadı tarihi günlerinden birini daha yaşayacak. Gece oynanacak Çankırı maçında vefakar taraftarların tribünleri doldurmaları gerekiyor. İlk maç, ilk heyecan. Tabii ki zor maç olacak. Ancak, bu zorluğu yenmek, takıma verilecek destekle olur. Lige iyi bir başlangıç yapabilmemiz için, taraftarların 90 dakika boyunca takımlarına destek vermesi gereklidir.

Teknik heyetin de dediği gibi, ilk maçlar hep zor olur. Ne var ki bu zorluğu ortadan kaldırmak için, sahaya çıkacak futbolcuların canla-başla mücadele etmeleri ve taraftarların da takıma yoğun destek vermeleri şarttır. Eğer takımımızı 90 dakika boyunca sahada destekler ve bu destekle de rakibimiz yıldırırsak, o zaman istediğimiz sonuç mutlaka gelir. Hele de ilk kez Giresun seyircisi önüne çıkacak olan yeni futbolcularımız, taraftarların olumlu ve coşkulu tezahüratlarıyla daha da şevklenirler ve kendilerini göstermek isterler. Futbolcu sahaya hep iyi oynamak ve kendini göstermek için çıkar. Buna taraftarlar da olumlu yönde katkıda bulunursa, o zaman iş kolaylaşır.

Yukarıda değindiğimiz gibi, ilk maç ilk heyecan diyoruz. Elbette bazı aksaklıklar ve arızalar olacaktır. İşte bu aksaklık ve arızaları tamir yoluna gidip, takımı olumlu yönde motive etmeye ve başarılı olmaya teşvik etmeliyiz. Kendi evimizde cesur ve mücadeleci bir oyun ortaya koyup, rakibimizi sağlı-sollu ataklarla baskı alıtına alıp bunaltmalıyız. Sahaya forma giyip çıkan her oyuncu, Giresunspor’un büyüklüğünü ve ağırlığını rakibe mutlaka hissettirmeli, taraftarının da desteğiyle coşmalıdır.

Pazar günü tüm taraftarları tribünlerde görmek dileğiyle, yeni sezonun Giresunspor’a ve tüm takımlara hayırlı-uğurlu olmasını temenni ediyoruz. 

 


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1702