• Ana Sayfa
  • »
  • YETKİLİ İSTERSE, TEKEDEN SÜT SAĞAR

YETKİLİ İSTERSE, TEKEDEN SÜT SAĞAR

İlçemize yüksek okul yapan Mehmet Bayrak’tan, Kozbaşı’na devasa bir okul kazandıran Raif İskenderkaptanoğlu’na selam ve sevgilerimle yazıma başlamak istiyorum...

Körliman’daki Mehmet Bayrak MYO, zamanında İlköğretim Okulu olarak yapılmıştı. Hatta okul açılacağı için levhası bile yazılarak kapısına asılmıştı. Ancak, sonradan Tirebolu’ya Meslek Yüksek Okulu gelmesi işi ortaya çıkınca, buna hepimiz çok sevindik. Bazı yetkililerle temasa geçildi ve çalışmalara başlandı. Bu çalışmanın içinde naçizane ben de vardım. Usullere uygun herşey yapıldı, eski levha indi ve aynı okul bu sefer Meslek Yüksek Okulu adı altında hizmete açıldı. Allah, yapanlardan ve vesile olanlardan razı olsun.

Neyse sözü fazla uzatmadan şimdi sadede gelelim. Bir Rauf İskenderkaptanoğlu abimiz var, kendisini tanımayan yok, Tirebolu sevdalısı ve hayırsever bir insan. O da rahmetli Mehmet Bayrak ağabeyimiz gibi, memleketine koskoca bir okul yaptırdı. Neymiş efendim, bina Yüksek Okul olmasına müsait değilmiş. Kozbaşı’ndaki bina, Körlimandakinin iki katı rahat var. 24 derslik ve ayrıca hizmet odalarıyla ilave aksesuarları, yüksek okul için fevkalede uygun. Ama, ne yazık ki bu güzelim binada 3 yıldır Sağlık Meslek Lisesi eğitim-öğretim yapıyor. Toplanma alanı olmayan, spor sahası bulunmayan ve eğitime uygun olmayan böyle bir binada maalesef mevcudu 100 kişiyi bulan bir okul var. 

Türkiye’de öyle sahalarda ve muhitlerde yüksek okullar eğitime açılmış ki, şaşırırsınız. Fena mı olmuş, hayır; gayet güzel ve yerinde olmuş. O okul bulunduğu bölgeye canlılık getirmiş, çevresindeki esnafların yüzleri gülmüş. Kötü mü olmuş... Bahsettiğimiz bina bu iş için tam dört dörtlük. Bu sözlerime, bazı bilmişler diyecekler ki, “Nereden biliyorsun, ölçülerin ne, sen ne anlarsın; biz olmuyor diyorsak, olmuyordur” . İşte size sonuç bildirgesi. İşler bu ifadeye kadardır..!

Dedim ya zor, oyunu bozar. Bazı bölge insanları, Cumhuriyetin kuruluşu düzeni inkilaplarına karşı gelen muhitlere, Hamidiye zırhlısı top atışına başlamış, oranın halkı başlamış; “Atma Hamidiye atma, şapka da giyeceğiz, vergi de vereceğiz” demeye. İşte biz bu Hamidiye Vapurunu istiyoruz. Hemen yüksek okul açılır, olmazlar olur, yoklar tamamlanır. Sonunda sen de ben de olmayan işin oluşuna şaşarız.

Çünkü; meram olunca, yetkili isterse, TEKEDEN SÜT SAĞAR. Bu kadar basit bu iş. Üzerinde ciddiyetle durulmuyor, Ankara’dan telefon gelmiyor. Gelsin de bak bina uygun mu, yoksa uygun değil mi? Halbuki dünden uygunmuş da, kimsenin haberi yokmuş. Bil hane bu okul...

Yıllarca eğitim verir, oradan yetişen öğrenciler emekli olur, okul yine tedrisata devam eder. Yeter ki isteyelim ve bu devasa binayı değerlendirelim. İşte bu kadar. Hepinize en derin saygılarımı sunarım, kalın sağlıcakla... İ. S.

With so many great options, explore a whole new erogenous zone with our multitude of different sex shop If you still cant decide, try out the sex shop section - every adult toy collection needs at least one.
 
İstanbul Erotik Shop Mağazası www.seksshopistanbul.net sex oyuncakları satılan sitede sizlerde kendinize uygun seks oyuncakları satın alabilirsiniz.
 
Fethiye Erotik Shop Mağazası fethiye sex shop sex oyuncakları satılan sitede sizlerde kendinize uygun seks oyuncakları satın alabilirsiniz.
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop fethiye sex shop

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 29626