• Ana Sayfa
  • »
  • Yeni okul, yukarı caddeye hayat verecek

Yeni okul, yukarı caddeye hayat verecek

Tirebolu’nun Kozbaşı semtine yapılan devasa okul binasının, yüksek öğrenime tahsis edilmesi için hepimiz el ele ve gönül gönüle vermeliyiz...

İlçemizi Kozbaşı semtine yapılan okul binası, Yüce Allah’ın bizlere verdiği en büyük lütuftur. Bizler de el birliğiyle bu ihsanı iyi değerlendiririz, kısa zamanda yüksek okul açılır da, çarşıya bir şenlik gelir.

İlk öğretimle, orta öğretimle bu bizim isteğimiz gayeye vasıl olunmaz. Buraya muhakkak yüksek okul açılması lazımdır.

Buraya yüksek okul açıldığı takdirde; Türkiye’nin her tarafından öğrenciler gelecek, memleketimizi tanıyıp hem de memleketimize para bırakacaklar. Evet, bu öğrencilerin kiminde aylık 300 lira, kiminde 500 lira olacak, bu çocuklar ceplerindeki paraları ihtiyaçları için Çarşı Mahallesinde, Yeniköy Mahallesinde veya Hamam Mahallesinde harcayacaklar.

Buraya gelecek öğrenciler bizim evlatlarımız ve misafirlerimiz olacaklar. Onlar geldi diyerek fiyatları arttırmak çok çirkin bir davranıştır. Aynı zamanda nankörlüktür. Bu tarzxda hareket edersek, memleketimiz hiçbir şey kazanmadığı gibi, çok şeyler kaybeder. Yarın telafisi mümkün olmayan çeşitli problemler açar, bundan bizler de memleketimiz de büyük zarar görür. Bu gibi durumlarda asla fırsatçılığa yeltenmeyeceğiz, fiyatımız piyasaya ne ise, gelen misafirlere de aynı olmalı ve hatta onlara daha uygun tarifeler uygulamalıyız.

Çok kısa bir zaman içinde kaprisleri bir kenara bırakarak, yeni okulumuzu7 Giresun Üniversitesine devredip, yüksek okul açılmasına hepimiz katkıda bulunmalıyız. Bu şekilde yüzlerce öğrenci dondurulmuş kayıtlarını açarak okullarına devam ederler ve bir an evvel de hayata atılırlar. Allah onların hepsini başarılı kılsın. Çünkü onlar, bizlerin omuzlarında birer rütbedir.

Bu konuda tüm Tirebolu benim gibi düşünmektedir. Bu okulumuzun açılmasıyla çevremiz canlanacak, buradaki insan trafiği artacaktır. Buraya zaman içinde öğrencilerimizin aileleri gelecekler, 1-2 gün burada yatıp yiyecekler. Onlara da yardımcı olmamız gerekmektedir. Hiçbir şey yapamazsak, sorularına makul cevaplar vererek, onların gönüllerini alırız. Kahvede yanımıza oturmuş bir yabancıya bir çay ısmarlamak, onların hal ve hatırlarını sormak, memleketimize ve bize olumlu puanlar kazandırır. Onlar da gittikleri yerlerde bizleri ve memleketimizi överler. Büyük paraların yapamayacağı reklamı, 50 kuruşluk bir bardak çayla yapmış olursunuz. O gün 3 bardak çay içecekken, 2 bardak içiniz, hem bütçenize zarar vermemiş olursunuz ve hem de sağlığınıza katkıda bulunmuş olursunuz.

Zahmetler edip bu yazımızı okuyan ve bize hak veren tüm okurlarımıza en içten sevgi ve hürmetlerimi sunarım. Sağolun, varolun, sağlıcakla kalın. Herşey gönlümüzce olsun...


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2050