• Ana Sayfa
  • »
  • Yavaş yavaş projeler tahakkuk ediyor

Yavaş yavaş projeler tahakkuk ediyor

Proje dedim diyerek, Türkiye’ye şamil işler değil. Bizim zavallı Tirebolu’muza ait işler. Elalemi düşünmekten çocuklar evde aç kaldılar. Bırakalım şu elalemi, kendi işimize bakalım efendiler...

Çok yakın zamanda edindiğim bilgilerden bahsedeceğim sizlere. İnşallah kısa zaman içinde faaliyete geçer, o mahallemiz de canlanır, yukarı caddeye bir canlılık gelir.

Bu yazımı kaleme almadan önce eski yerimde oturuyordum. Bugün haftanın ortası, Çarşamba; bekledim bir saat geçti, caddeden; bir sivil belediyeye girdi, bir sivil de Tedaş’a girdi-çıktı. Meydanda gözüken diğer kişiler de çevredeki esnaflar ve işçileri. İşte size bu ıssız caddeye gelen bir icraattan konu edeceğim.

Epey zamandır konuşulan “Olduydu, olmadıydı. Arazi sahipleri arsayı geriye alacakmış. Bu ne biçim iş?” gibi alternatifli sözler, halkımızın ağzında dolanıp durdu. Halkımız tabii ki haklı. Memleketimiz bir adım ileriye gitsin, yukarı cadde canlansın diyorlar.

Nihayet halkımızın istekleri ve duaları kabul oldu. Şükürler olsun, projeler onaylandı, gerekli işler mecrasına girdi. Şimdi sadece bekleme süreci kaldı. Çatal semtimize yapılacak  Öğrenci Yurdu’nun temeli önümüzdeki Mayıs ayında atılıyor. Hamam Mahallesinin ve tarihi beldemiz Tirebolu’muzun gözleri aydın olsun. Sanıyorum önceki iddia edilen projedeki öğrenci kapasitesi 500 kişilikti. Şimdi yapılacak olan yurt binası 300 öğrencilik olacakmış. Olsun efendim, biz hepsine razıyız. Gelecekte onun yanına başka bir bina daha yapılarak, ceman yine 500 kişilik olur.

O gençlerimiz modern bir binada içi de en son teknikle donatılmış, ihtiyaçlara tatminkar cevap veren, bu yurtta yatıp okuyacaklar, hayırlı-uğurlu olsun. Kaydını yaptırp devam etmeyen diğer öğrenciler de artık okullarında okuyacaklar ve mezun olacaklar. Dolayısıyla memleketimiz şenlenecek, ismi etraflardan duyulacak. Buradan mezun olan öğrenciler, ben Tirebolu’dan mezun oldum diyecek. Ne hoş bir tabir değil mi?

Artık Çatal semtimiz bu gençlerle cıvıl cıvıl olacak. Bazı ihtiyaç dükkanları ile eğlence yerleri açılacak. Artık geceleri Çatal semtinden geçerken ıssızlıktan dolayı korkmayacağız. Oradaki yurt binası yapıldığında Çatal semti tekrar canlanacak ve ilçe yeni bir hareket merkezine kavuşacaktır.

İşte bundan dolayı bu sevindirici teşebbüste emeği geçen başta ilçe kaymakamımıza, belediye başkanımıza, Ak Parti ilçe başkanımıza, il daimi encümen üyelerimize ve hinayet bu işle uakından ve uzaktan ilgilenen, sözle bile olsa, yardımda bulunan tüm arkadaşlara, diğer yetkililere ve memleketseverlere peşinen teşekkür etmek istiyorum. Var olsunlar, sağ olsunlar. En derin saygılarımla...

                                                                                                                                 İsmet SERDAROĞLU     


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1315