BİZE DÜŞEN VAZİFELER

İsmet SERDAROĞLU / Emekli Öğretmen

Hayır yapan insan kadar, hayrı takdir eden insanlar da olmalıdır. İnsanlar, hep karşıdan gelecek diye beklememeli, kendisinin de birşeyler yapması gerektiğini bilmelidirler.

Sayın Raif İskenderkaptanoğlu ağabeyimiz hayır için Allah razı olsun, Tirebolumuza dev gibi bir okul binası yaptırdı, fakat her nedense bazı küçük hesaplara kurban gidecekti.

Sevgili büyüğümüz bana, “Bu millet, insanı hayır yapmaktan soğutuyor” diyerek dert yandı. Bu hayır sahibi insan ufak-tefek ricalarımızdan ötürü asla bizleri kırmadı. Bu vesileyle kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

İlçemize yapılan okul için Giresun Üniversitesi Rektörü sayın hanımefendi, “Önce 2 yıllık yüksek okul yapalım, bunu en kısa zamanda 4 yıllık yüksek okula çeviririz” dediler. Bu Tirebolu için bulunmaz  bir fırsat değil mi? İlçemize yeni yapılan okul sayesinde üst cadde canlanmış olacak. Yukarı mahalleliler hep mi aşağı inelim diye dert yanıyorlar ve “Yukarı bölümler terk edilmiş ücra köşeler mi olsun?” diye sitem ediyorlar.

Bakıyorsunuz, Çatal semti tamamen terk edilmiş bir bölge gibi. Yeniköy Mahallesi ise canını vermemek için çırpınıp duruyor; Çarşı Mahallesinin üst kısmı da dört gözle yüksek okulu bekliyor.

Bu konuda bizlerden yardımlarını esirgemeyen sayın rektör hanıma ve sayın fakülte dekanımız Jale Sarmaşık hanıma katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, Kozbaşı mevkiindeki okul binasının yüksek okula tahsis edilmesi yolunda çaba gösteren sayın Belediye Başkanımız Abdullah Karapıçak ile Başkan Yardımcısı Mehmet Cebecioğlu’na, Ak Partili İl Encümen ve Belediye Meclisi Üyelerine de sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Hani bir söz vardır: Kuşun kanadı dereye ister değsin, ister değmesin. Maksat, kuşun karşı yakaya geçmesidir. İşte biz de bu maksadımıza ulaşmak için el ele vermeliyiz ve Kozbaşındaki dev okul binasının yüksek okula tahsis edilmesini sağlamalıyız. Kalın sağlıcakla...


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1749