Tirebolu Örenkayalı gençlerden örnek hareket...

Tirebolu Örenkayalı gençlerden örnek hareket...
Çevre kirliliğine karşı köy ve çevresinde anlamlı bir kampanya başlatan Örenkayalı gençler, dere ve yol kenarlarında biriken çöpleri toplayarak, etrafı tertemiz bir hale getirdiler...17.07.2017 17:15

Tirebolu’nun Örenkaya Köyü halkı, çevre kirliliği adına örnek bir davranış sergileyerek; yol kenarlarında, dere yataklarında ve cami etrafında biriken çöpleri temizlemek için anlamlı bir kampanya başlattı.

Daha ziyade köy gençlerinin öncülük yaptığı çalışmayla tüm köyü ve köylerinden geçen Tirebolu-Torul yolunu da tarayarak, önemli miktarda çöp toplanırken; gençlerin bu jesti kamuoyunda büyük takdirle karşılandı.

 Tirebolu’nun tarihi simgelerinden biri olan Bedrama Kalesi ve çevresimde de mıntıka temizliği yapan Örenkayalı gençler, çevreye karşı olan bu duyarlılıklarını devam ettireceklerini belirterek, “Dere yataklarında ve yaylalarda piknikçikerin gelişigüzel bıraktıkları çöpler, çevreyi gerçekten çok rahatsız ediyor ve insanın içini sızlatıyor. Özellikle yaz aylarında yaylalarımız çöp deposu gibi oluyor. Bu çöplerin büyük bölümü yağışlar sonrasında etraftaki dereleri ve özellikle de Harşıt Çayı’nı aşırı olarak kirletiyor. Derelerden akan çöpler yörede çok kötü bir görüntü meydana getiriyor. İnsanların çevreye karşı daha duyarlı olmaları gerekiyor. Biz, çevre köylere de örnek olsun diye köyümüzde bir kampanya başlattık. Temiz çevre ve çöpsüz bir ortam , medeniyetin göstergesidir, felsefesinden yola çıkarak, bu konudaki çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundular.

Örenkayalı gençlerin köylerinde başlatmış olduğu örnek hareketin, çevre köylere de yayılması için köy muhtarlarından ve diğer duyarlı kişilerden destek bekleniyor.


Etiketler: Tirebolu Örenkayalı gençlerden örnek hareket...

Diğer YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir