Şevki Kalfa Amcayı kaybettik!

Şevki Kalfa Amcayı kaybettik!
Tirebolu’nun en eski esnaflarından 5 çocuk babası sevilen insan Şevki Kalfa, 1,5 yıl önce yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak hayata veda ederken, sevenlerini üzdü..!21.03.2013 14:31

Tirebolu Yeniköy Mahallesi eşraflarından ve ilçenin en eski esnaflarından sevilen insan Şevki Kalfa (87), 1,5 yıl önce yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak 20 Mart Çarşamba gecesi saat 20’de evinde vefat etti.

Tirebolu’da uzun yıllar esnaflık yapan ve herkes tarafından sevilip sayılan Şevki Kalfa, 2008 yılında Giresun’da düzenlenen bir törende zamanın Valisi Mustafa Taşkesen’den Yeniköy Mahallesi Muhtarı Yaşar Kesimoğlu ile birlikte meslekte 40 yılını dolduran esnaf olması dolayısıyla Onur Plaketi almıştı.

4’ü kız biri erkek olmak üzere 5 çocuk babası olan ve ilçede herkesin sevgi-sempatisini kazanan değerli büyüğümüz Şevki Kalfa’nın ölümü, Tirebolu’da büyük üzüntü yaratırken, merhumun cenazesine çok kalabalık bir cemaat katıldı. Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır’ın da hazır bulunduğu cenazede, Şevki amcayı esnaf arkadaşları ve sevenleri yalnız bırakmadı.

21 Mart Perşembe günü Yeniköy Camiinde öğle namazına mütakip kılınan cenaze namazından sonra aynı mahalledeki Aile Kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verilen Şevki Kalfa için el açılıp dua edilirken, arkasından hep güzel şeyler söylendi.

Merhum Şevki amcamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

Diğer YAŞAM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir