Tireboluspor, ‘Futbol Okulu’ açacak...

Tireboluspor, ‘Futbol Okulu’ açacak...
Mavi-Beyazlı ekibin geleceğini garantiye almak için; İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleriyle yapılacak işbirliğiyle Tirebolu’da Futbol Akademisi kurulacak...22.12.2017 15:15

Giresun Amatör Liglerinin köklü kulüplerinden biri olan Tireboluspor’da, geleceğe yatırım yapmak isteyen yöneticiler, İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yapılacak işbirliği sonucu, Tirebolu’da bir Futbol Akademisi kurmayı hedefliyor.

Söz konusu hedef doğrultusunda ilk çalışmayı yapan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde Tirebolu’daki okullarda çalışan Beden Eğitimi Öğretmenleri ile bir araya gelen Mavi-Beyazlı yöneticiler, okullarda eğitim gören öğrencileri kötü alışkanlıklardan arındırıp onları spora yönlendirmeleri konusunda görüş alış-verişinde bulundular.

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın da katılımıyla 21 Aralık Perşembe günü Doğal Dükkan’da gerçekleşen yemekli toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, Tireboluspor Kulübü Başkanı Mazlum Tomak, Mavi-Beyazlı takımın teknik adamları Hasan Ali Tek ve Mehmet Karahasanoğlu ile Yönetim Kurulu üyeleri ve ilçedeki okullarda görev yapan Beden Eğitim Öğretmenleri katıldı. Tireboluspor’un geleceğini garanti altına almak ve öğrencileri spora yönlendirmek amacıyla ilgili eğitim kurumları ile Beden Eğitimi Öğretmenleri arasında sağlanacak birliktelik sayesinde ilçede öncelikle bir Futbol Okulu kurulmasını hedeflediklerini söyleyen kulüp yöneticileri, ilerleyen süreçte bu düşüncelerini diğer spor dallarına da aktarmaya çalışacaklarını ifade ederek, bu konuda okullardaki Beden Eğitimi Öğretmenlerinden yardım ve destek beklediklerini kaydettiler.

Gayet samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda, Beden Eğitim Öğretmenlerinden okullarındaki yetenekli sporcuları belirleyip kendilerine bildirmelerini isteyen Tirebolusporlu yöneticiler, İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile gerçekleştirilecek işbirliği sonucu, ilçede bir Spor Akademisi kurma yolunda gerekli çalışmaların yapılacağını bildirdiler.

YÖNETİM  DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPTI

Tireboluspor Kulübü başkan ve yöneticileri, Beden Eğitimi Öğretmenleriyle yapılan toplantıdan sonra, aynı mekanda kendi aralarında da bir memerandum yaparak, takımın ligdeki gidişatıyla ilgili bir durum değerlendirmesinde bulundular. Mavi-Beyazlı ekibin teknik adamları Tek ve Karahasanoğlu’nun da katıldığı görüşmede, takımın son durumu ele alındı ve son 3 maçtır alınan yenilgilerin nedenleri gündeme taşındı.

Toplantıda alınan ortak karar gereğince, ilk yarının son maçı olan Dereli maçından sonra kadroya neşter vurulacak ve ikinci transfer döneminde takıma yeni takviyeler yapılacak. Tireboluspor’un bu sezon hedefinden asla sapmayacağını dile getiren yöneticiler, ikinci yarı için takıma takviye yapılması konusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını belirterek, teknik heyetin isteği doğrultusunda devre arasında kadroya en az 4-5 yeni futbolcu alınacağını bildirdiler.   


Etiketler: Tireboluspor - ‘Futbol Okulu’ açacak...

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir