Tirebolulu futbolculara kurallarla ilgili eğitim...

Tirebolulu futbolculara kurallarla ilgili eğitim...
Mavi-Beyazlı kulübün teknik adamı Hasan Ali Tek’in talebi üzerine Tirebolu’ya gelen İl Eğitmeni Veysel Aydoğan, 10 Kasım Cuma akşamı Dumlupınar İlkokulu Salonunda futbolculara değişen kurallarla ilgili seminer verdi...11.11.2017 19:28

Giresun Bölgesi eski klasman hakemlerinden ve İl Eğitmeni Veysel Aydoğan, Tirebolusporlu futbolculara değişen kurallarla ilgili seminer verdi.

Tireboluspor Kulübü teknik adamı Hasan Ali Tek’in daveti üzerine 10 Kasım Cuma akşamı Tirebolu’ya gelen İl Eğitmeni Aydoğan, Dumlupınar İlkokulu Salonunda Mavi-Beyazlı ekibin tüm kategorilerde  yer alan futbolcularına, slayt gösterileri eşliğinde değişen kurallarla ilgili bilgiler verdi ve bu konuda futbolcuları uyardı.

Seminerde, görüntüler eşliğinde değişen kuralları tek tek izah eden ve futbolcuların kendisine yönelttiği soruları da cevaplayan Aydoğan, futboldaki bazı sorunların eğitimle halledilebileceğini belirterek, “Bir adım ileriye gidebilmemiz ve kendimizi geliştirmemiz için, esame listesinde isimleri bulunan tüm oyuncuların maçlardan önce, maç anında ve maç sonrasında da çok dikkatli olmaları ve belirlenen kurallara uymaları gerekir. Futbol, kuralına göre oynanırsa, futbol olur. Kurallara uymayan oyuncular hem kendisine ve hem de kulübüne zarar verir. Biz eğitimciler olarak bu konuda her kulübe yardımcı olmaya hazırız” dedi. Tirebolu’daki eğitim toplantısının çok yararlı geçtiği ifade edilirken; bu toplantı sayesinde genç oyuncuların da değişen yeni kurallar hakkında bilgi sahibi olduğu kaydedildi.

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir