Tirebolu, karatede yine göze girdi!

Tirebolu, karatede yine göze girdi!
Tireboluspor Karate Takımı, 10 sporcuyla katıldığı Giresun Kulüplerarası Minik ve Yıldızlar Karate Birinciliğinde 4 altın, 1 gümüş ve 2’de bronz madalya aldı...22.12.2017 14:47

Çalışmalarını başarılı antrenör ve Beden Eğitim Öğretmeni Ercan Kara nezaretinde sürdüren Tireboluspor Karate Takımı, geçen hafta sonu Giresun’da yapılan Kulüplerarası Minik ve Yıldızlar Karate Birinciliğinde yine göz doldurdu ve bu şampiyonada 4’ü birincilik olmak üzere 7 madalya kazanarak, bizleri bir kez daha gururlandırdı.

16 Aralık Cumartesi günü Giresun Üniversitesi Spor Salonunda yapılan Minik ve Yıldızlar Karate İl Birinciliğine 6 kulüpten toplam 164 sporcu katıldı. Gençlikspor, Yağlıdere Halk Eğitim,1957 Espiyespor, Akademispor, Bulancak İhsaniye ve Tireboluspor gibi kulüplerin iştirak ettiği İl Birinciliğine 10 sporcu ile katılan ilçemiz temsilcisi Tireboluspor, tam 7 madalya aldı. Şampiyonaya damga vuran sporcularımız ilçemize 4 altın, 1 gümüş ve 2’de bronz madalya ile dönerlerken; bizlere yine büyük mutluluk yaşattılar.

Başarılı antrenör ve aynı zamanda Ulusal Hakem Kara’nın öğrencileri, il merkezindeki şampiyonada Tirebolu’yu en iyi şekilde temsil ettiler. Büyük bir çekişmeye sahne olan şampiyonada Ömer Tunahan ve Emin Batuhan Topal kardeşler ile Güssem Ateş ve Berke Baykal altın madalya alırlarken; 1 sporcumuz gümüş ve 2 sporcumuz da bronz madalya kazandı. Karatecilerimizin bu başarısı ilçemizde ve kulüp camiasında büyük sevinç yarattı.

Giresun Üniversitesi Spor Salonunda gerçekleşen şampiyonada başarılı olan sporculara, aynı gün düzenlenen törenle Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ile Şube Müdürleri Ömer Faruk Tatlı ve Halil Demirel  tarafından çeşitli ödüller verildi.


Etiketler: Tirebolu - karatede yine göze girdi!

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir