Krosa, Kız İmam-Hatip damgası...

Krosa, Kız İmam-Hatip damgası...
Tirebolu’da Amatör Spor Haftası dolayısıyla liseler arasında düzenlenen Kros Yarışmasında Kız İmam-Hatip Lisesi öğrencileri, bütün kupalara adeta ambargo koydu...11.10.2017 17:38

9-15 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası münasebetiyle Tirebolu’da İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nce liseler arasında düzenlenen Kros Yarışmalarında İmam-Hatipli kızlar, bütün kupalara ambargo koydular.

Liseli kız ve erkek  öğrencilerin katıldığı Kros Yarışmaları 10 Ekim Salı günü Tirebolu İlçe Stadında Beden Eğitim Öğretmenleri nezaretinde yapıldı. 800 metre kızlarda Tirebolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri ilk 3 sırayı kendi aralarında paylaşırken; 4’ncülük Halide Edip Adıvar Lisesi’nin oldu.

Beden Eğitimi Öğretmeni Çetin Durkaya nezaretindeki İmam-Hatipli kızlar, ilk 3 dereceye ambargo koyarken; bu kategoride birinciliği Bahar Bozkır, ikinciliği Yazgül Durmuşkaya ve üçüncülüğü Nesligül İlmek elde etti. Kızlarda dördüncülük ise Halide Edip Adıvar Lisesi’nden Eda Yılmaz’ın oldu.

1200 metrede koşulan erkekler kategorisinde; İskender Kaptan Teknik Anadolu Lisesi’nden Kazım Melemez birinci, Şehit İsmail Kefal Lisesi’nden Servet Tüfekçi ikinci, Piri Teis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden Metin Germiç üçüncü ve yine İskender Kaptan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden Suat Ayvaz  dördüncü sırayı elde ettiler.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ TÖRENLE VERİLDİ

Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında Tirebolu’da liseler arasında düzenlenen Kros Yarışmalarında ilk 4’e giren öğrenciler için 11 Ekim Çarşamba günü İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde Ödül Töreni yapıldı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasret Özer ile Beden Eğitimi Öğretmenlerinin de hazır bulunduğu törende, dereceye giren öğrencilere madalya ve kupaları verildi.

Törende büyük sevinç yaşayan öğrenciler, öğretmenleri ve yöneticilerle bol bol fotoğraf çektirerek, yarışmanın tatlı anılarını hafızalara kazıdılar.

Öte yandan, Tirebolu’da yine Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında orta okullar arasında (kız-erkek) Futsal  ve yüksek okul öğrencileri arasında da Futbol Yarışması düzenlenirken; bu yarışmaların sonuçlarının daha sonra belli olacağı bildirildi. İlçe Kapalı Spor Salonunda yapılan Futsal Yarışmasında; kızlarda Cumhuriyet Ortaokulu ile Kazım Karabekir Ortaokulu, erkeklerde ise Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan Ortaokulu ile Cumhuriyet Ortaokulu finalde karşı karşıya gelecekler. Final yarışmaları 12 Ekim Perşembe günü oynanacak. Yüksek okul öğrencileri arasındaki Futbol Birinciliğinin bir süre daha devam edeceği belirtildi.     


Etiketler: Krosa - Kız İmam-Hatip damgası...

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir