Yarın sandık başına gideceğiz...

Yarın sandık başına gideceğiz...
Anayasa değişikliği oylaması için ilçemiz Tirebolu’da, merkez ve köylerde 83 sandıkta toplam 21 bin 746 seçmen oy kullanacak...15.04.2017 18:55

Türkiye Cumhuriyeti Anayasa değişikliği oylaması için yarın sandık başına gideceğiz. İlçemiz Tirebolu’da yarın merkez ve köylerde 83 sandıkta 21 bin 746 seçmen oy kullanacak.

Yurdun her yerinde olduğu gibi, ilçemizde de referandumla ilgili tüm tedbirler alınırken; Giresun ili genelinde oy kullanma işlemi 16 Nisan Pazar günü sabah saat 07’de başlayacak ve akşam 16’da sona erecek. Referandum için seçmenler sadece “Evet” ya da “Hayır” için tercihte bulunacaklar. Kullanılacak oylarda Seçim Sandık Kurulu’nun mührünün olmasına dikkat edecek olan seçmenler, tercih ettikleri seçeneğin bulunduğu kısma mührü tek ya da daha fazla olarak basabilecekler. Tek oy pusulasında iki tercihi ya da ortadaki çizgiyi işaretleyenlerin oyları geçersiz sayılacak.

Öte yandan, tüm Türkiye’de Sandık Kurullarına; Ak Parti, CHP, HDP ve MHP’nin yanı sıra Anavatan Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Hür Dava Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi gibi partiler de üye verebilecekler. Bu arada, 15 Nisan Cumartesi günü (bugün) seçim yasakları saat 18 itibariyle başlamış olup, 16 Nisan Pazar akşamı saat 21’den sonra tüm yayın organlarında sonuçlarla ilgili yayınlar serbest olacak.    


Etiketler: Yarın sandık başına gideceğiz...

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir