Tirebolu Ak Parti’de temayül heyecanı!

Tirebolu Ak Parti’de temayül heyecanı!
7 Ekim’de yapılacak kongre öncesinde İlçe Başkanlığı için gösterilecek adayları belirlemek üzere gerçekleşen temayül yoklamasında Ertuğrul Düzgün, Halil Aydın ve İbrahim Duman’ın isimleri ön plana çıktı...25.08.2017 19:33

Tirebolu Ak Parti’de 24 Ağustos Perşembe akşamı gerçekleşen temayül yoklamasında, İlçe Başkanlığı için Genel Merkeze önerilecek isimlerin kimler olduğu belirlendi.

Ak Parti 22. Dönem Nevşehir Milletvekili ve Giresun Koordinatörü Rıdvan Köybaşı nezaretinde Tirebolu Ak Parti İlçe Teşkilatında gerçekleşen temayül yoklamasında; İlçe Başkanlığı adaylığı için Ertuğrul Düzgün, Halil Aydın ve İbrahim Duman’ın isimleri ön plana çıkarken; bazı çevreler bu adaylara Hasan Durmuşkaya isminin de eklenmesi yönünde görüş ileri sürdüler.

Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Kadın Kolları üyelerinin inisyatifleri sonrasında ön plana çıkan 3 isim, 7 Ekim’de yapılacak ilçe kongresi öncesinde Genel Merkeze iletilecek. Ak Parti Genel Merkezi ile özellikle Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Tirebolu İlçe Başkanlığı için bu 3 isim dışında sürpriz bir adayı da gösterebileceği ifade edilirken; kongre sürecine kadar adaylar hakkında yapılacak kulislerin, aday seçiminde etkin rol oynayabileceği kaydedildi.

Öte yandan, Giresun’da bugüne kadar merkez ilçe dahil olmak üzere 8 ilçede temayül yoklamalarının yapıldığı açıklanırken; bu ilçelerin Bulancak, Yağlıdere, Eynesil, Görele, Alucra, Dereli ve Tirebolu olduğu bildirildi. Bilindiği gibi, Tirebolu’da Ak Parti İlçe Kongresi  7 Ekim Cumartesi günü yapılacak.

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir