Tirebolu Ak Parti’de başkan Durmuşkaya...

Tirebolu Ak Parti’de başkan Durmuşkaya...
Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Genel Merkez, Giresun’un 8 ayrı ilçesindeki yeni başkanları açıkladı...12.10.2017 21:52

Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanlığı’na Hasan Durmuşkaya’nın görevlendirildiği açıklandı. Parti Genel Merkezi, içlerinde Tirebolu’nun da bulunduğu Giresun’daki 8 ilçede görevlendirilen İlçe Başkanlarını tek tek açıkladı.

Tirebolu’da 7 Ekim’de İlçe Başkanlığı için yapılacak kongrenin ertelenmesinden sonra Genel Merkez tarafından göreve ataması gerçekleşen Durmuşkaya’nın; Teşkilat Başkanı, Bölge ve İl Koordinatörü ve İl Başkanının onayları ile göreve getirildiği bildirilirken; söz konusu atama ilçede sürpriz olarak karşılandı.

Bilindiği gibi, Tirebolu Ak Parti’de daha önce yapılan temayül yoklamasında 3 isim ön plana çıkmış ve dördüncü isim olarak da Hasan Durmuşkaya önerilmişti. Parti Genel Merkezi’nin yaptığı değerlendirmeler sonucunda, temayülde ön plana çıkan Halil  Aydın, Ertuğrul Düzgün ve İbrahim Duman gibi isimler geri bırakılarak, adaylık için sürpriz isim olan Durmuşkaya’nın İlçe Başkanlığına getirilmesi, teşkilatta da sürpriz olarak nitelendirildi.

Öte yandan, Ak Parti  Genel Merkezi’nce; Giresun’da Merkez İlçe Başkanlığı’na Mete Bahadır Yılmaz’ın, Alucra İlçe Başkanlığı’na Yalçın Eker’in, Bulancak İlçe Başkanlığı’na Necati Yıldırım’ın, Dereli İlçe Başkanlığı’na Aydın Akbaş’ın, Eynesil İlçe Başkanlığı’na Gürsel Yılmaz’ın ve Yağlıdere İlçe Başkanlığı’na da Bayram Durdu’nun atandığı bildirildi.


Etiketler: Tirebolu Ak Parti’de başkan Durmuşkaya...

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir