Tirebolu’da Durmuşkaya dönemi...

Tirebolu’da Durmuşkaya dönemi...
Tirebolu Ak Parti’de yapılan 6’ncı olağan kongrede Genel Merkez tarafından belirlenen İlçe Başkanlığı görevine Hasan Durmuşkaya resmen seçilmiş oldu...06.11.2017 18:15

Tirebolu Ak Parti İlçe Teşkilatında 5 Kasım Pazar günü gerçekleşen kongre ile Genel Merkezce gösterilen aday Hasan Durmuşkaya resmen İlçe Başkanı oldu.

Ak Parti Tirebolu İlçe Teşkilatında 6’ncısı gerçekleşen kongrede tek listeyle seçime katılan Hasan Durmuşkaya’nın başkanlık görevi resmileşirken; İlçe Yönetim Kurulunu oluşturan isimler de belli oldu. 5 Kasım Pazar günü Tirebolu Kapalı Spor Salonunda yapılan kongreye; Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk ile İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’da katıldı. Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak ile Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere’nin de hazır bulunduğu kongrede; Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin tebrik mesajları okunurken; Cumhurbaşkanı   ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tirebolu’ya özel olarak gönderdiği videolu mesajı da yayınlandı.

Sakin bir ortamda geçen kongrede; sırasıyla birer konuşma yapan Ak Parti İlçe Başkan Vekili Enver Yiğit, Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Milletvekilleri Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk; Tirebolu İlçe Başkanlığına seçilen Durmuşkaya’yı tebrik ederek, kendisine ve teşkilatın yeni yöneticilerine başarılar dilediler.

YÖNETİM LİSTESİNDE KİMLER BULUNUYOR?

Yeni İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya’nın yönetim listesinde asil üye olarak Abdullah Beşirli, Nihal Şahin, Rabia Haliloğlu, Mustafa Karapıçak, Lütfi Toraman, Mahmut Hacıibrahimoğlu, Yusuf Bayrak, Mehmet Pir, Osman Ayvaz, Tayip Kardeş, Adnan Güldal, Kadir Zambak, Sedat Uçar ve Burhan Mehmet Yaman gibi isimler yer alırken; 42 kişiden oluşan İl Delegeliği Listesi de şu şekilde belirlendi:

Hasan Durmuşkaya, Abdullah Karapıçak, Figen İşler, Şenol Duman, Yusuf Bayrak, Tayip Kardeş, B. Mehmet Yaman, Abdullah Beşirli, Lütfi Toraman, Kadir Zambak, Ömer Hıdır, Resul Özdemir, Halil Aydın, Mehmet Cebecioğlu, Mazlum Tomak, Halil Koç, Mehmet Pir, Mehmet Bayrak, Hasret Gül Kara, Bilal Atacan, Osman Ayvaz, İsmail Kara, Yusuf Gödek, Kibar Yazıcı, Nasip Üçüncü, İbrahim Duman, M. Yaşar Dikmen, Enver Yiğit, Hasan Ekmekçi, Ali Şengül, Yakup Dönmez, Ali Elevli, Osman Coşkun, Ali Sarıyar, Kahrı Alkaş, Nazif Keşmer, Halil Kadıoğlu, Sadık İncekara, Sabri Gedik, Nihat Eyibil, Mıstafa Yaşlı ve H. İbrahim Ünal.

Öte yandan, 5 Kasım Pazar günü yapılan kongrede Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanlığına seçilen Hasan Durmuşkaya, 6 Kasım Pazartesi günü resmen göreve başlarken; parti binasında gerçekleşen Devir-Teslim Töreniyle eski İlçe Başkan Vekili Enver Yiğit’ten görevi devraldı. Ak Partinin yeni İlçe Başkanı Durmuşkaya ile ekibini kutluyor ve yeni teşkilatın ilçemize hayırlı-uğurlu olmasını diliyoruz.

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir