Tirebolu’da CHP’nin “HAYIR” Stantına yoğun ilgi...

Tirebolu’da CHP’nin “HAYIR” Stantına yoğun ilgi...
16 Nisan’daki referandumla ilgili son çalışmalarını yapan Tirebolu CHP İlçe Teşkilatı tarafından otogarda kurulan “Hayır Standı”na vatandaşların gösterdiği ilgi teşkilatta memnunluk yarattı...14.04.2017 14:27

Anayasa değişikliği referandumuna sayılı saatler kala parti teşkilatlarında heyecan giderek yükselirken; Tirebolu’da CHP İlçe Başkanlığı tarafından otogarda kurulan “Hayır” stantı, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

İlçe Başkanı Vehbi Güven nezaretinde referandum Tirebolu’da çalışmalarını sürdüren ve köy köy dolaşarak, vatandaşlara 16 Nisan’daki oylamanın önemini anlatan CHP’li yöneticiler, “Hayır’da hayır vardır” sloganıyla seçmenleri ikna etmeye çalışıyorlar.

16 Nisan’daki referandum için vatandaşları sandık başına davet eden CHP Tirebolu İlçe Başkanı Güven, “Bu oylama; ülkemiz için, geleceğimiz için ve demokrasimizin yaşaması için, yediğimiz ekmek ve içtiğimiz su kadar önemlidir. Onun için 16 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti ve geleceğimiz açısından adeta bir milattır. Ülkesini seven, geleceğini düşünen, tek adamlığa geçit vermek istemeyen her vatandaşın 16 Nisan’da sandık başına gidip mutlaka oy’unu kullanması gerekir. Biz, CHP olarak her zaman söylediğimiz gibi, hayırda hayır vardır diyoruz ve ülkenin geleceği için tek adam anayasasına onay vermiyoruz” diyerek, parti teşkilatı olarak kurdukları Hayır Standında taraflı-tarafsız tüm vatandaşları bilinçlendirmeye çalıştıklarını kaydetti.

CHP İlçe Teşkilatı olarak referandum öncesinde ilçedeki tüm köyleri tek tek dolaştıklarını ve vatandaşlarla sıcak diyaloglar kurduklarını da belirten başkan Güven, partili Cumhurbaşkanına ve tek adamlığa karşı oldukları için “Hayır” dediklerini söyleyerek, “Millet, olup-bitenlerin farkında. Ne kadar laf kalabalığı yapılırsa yapılsın, hayırcılara ne kadar çatılırsa çatılsın, bu millet gerçekten asla ayrılmaz ve kendisine engel olmak isteyenlere gereken dersi sandıkta mutlaka verir. EVET’in ne gibi tehlikelere gebe olduğunu herkes çok iyi biliyor. Meydanlarda yapılan kışkırtmalar sonuçsuz kalacak ve bu millet demokrasimizin devamı için 16 Nisan’da sandıkta –HAYIR- diyecektir. Çünkü, her kayırda bir –HAYIR- vardır” şeklinde ifadeler kullandı.


Etiketler: Tirebolu’da CHP’nin “HAYIR” Stantına yoğun ilgi...

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir