MHP Tirebolu İlçe Kongresi iptal edildi!

MHP Tirebolu İlçe Kongresi iptal edildi!
8 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan ve iki adayın yarışacağı İlçe Kongresi, MHP Genel Merkezi’nden gelen telefon talimatıyla ileri bir tarihe ertelendi...08.04.2017 16:57

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tirebolu İlçe Kongresi, parti Genel Merkezi’nden gelen telefon talimatıyla iptal edildi ve ileri bir tarihe ertelendi.

8 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan MHP İlçe Kongresinde başkanlık için iki aday yarışacaktı. MHP’nin otogar mevkiindeki lokalinde saat 10’da başlayan kongre için partiye gelen üyeler, hazirun listesine imzalarını atıp seçim sürecini beklemeye koyuldukları sırada Ankara’dan gelen bir telefonla kongrenin iptal edildiği duyuruldu.

MHP Tirebolu İlçe Teşkilatında mevcut başkan Kemal Sezer ile Asım Velioğlu’nun yarışacağı kongrenin, Genel Merkez’den gelen bir talimatla iptal edilmesi, partili üyeler arasında tepkiye yol açarken; kongre için Tirebolu’ya gelen MHP İl Başkanı  Müjdat Öz, partilileri ikna etmeye çalıştı. İl Başkanı Öz, kongre için Genel Merkez’den gelen talimata uymak zorunda olduklarını belirterek, Tirebolu İlçe Kongresinin ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi.

Öte yandan, kongre için çevre köylerden ve merkezden oy kullanmaya gelen bazı MHP’li üyeler, “Şimdi bu olacak iş mi? Biz işimizi-gücümüzü bırakıp kongreye geldik. İki aday var diye kongreyi iptal ettiler. Parti Genel Merkezimizin vermiş olduğu bu kararı asla demokratik bulmuyoruz” şeklinde sitemlerini dile getirerek, erteleme kararına tepki gösterdiler.


Etiketler: MHP Tirebolu İlçe Kongresi iptal edildi!

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir