MHP’li aday Velioğlu, istifa çağrısı yaptı...

MHP’li aday Velioğlu, istifa çağrısı yaptı...
MHP Tirebolu İlçe Kongresinin ertelenmesini eleştiren başkan adayı Asım Velioğlu, “Teşkilatın önünün açılması için mevcut ilçe başkanı derhal istifa etmelidir” dedi...11.04.2017 17:55

Tirebolu’da MHP İlçe Kongresinin, Genel Merkez tarafından iptal edilmesine tepkiler sürerken, kongrede başkanlık için adaylığını açıklayan Asım Velioğlu, mevcut ilçe başkanını ve yönetimini istifaya davet etti.

MHP’nin Tirebolulu delegeleri adına böyle bir istekte bulunduğunu dile getiren ilçe başkanı adayı Velioğlu, partinin geleceğini düşündükleri için çalıştıklarını ifade ederek, demokratik bir ortamda yapılacak olan kongrenin ertelenmesini asla doğru bulmadıklarını söyledi.

MHP Tirebolu ilçe kongresini anlaşılmayan bir nedenle iptal eden Genel Merkezin, bu yanlıştan dönmesi gerektiğini savunan ve bir an önce kongrenin yapılmasını isteyen başkan adayı Velioğlu, sitemize bu konuda şu açıklamalarda bulundu:

Bugüne kadar Tirebolu’da görev yapmış MHP’li ilçe başkanlarının konsensüs sağlayarak belirlediği yönetim kurullarının ve arkasına aldığı desteği hiçe sayarak bu kongreyi iptal eden Genel Merkezimizin, bu yanlıştan dönerek en kısa zamanda kongremizin barış içerisinde gerçekleştirmesini istiyoruz.

Ayrıca, atanmış mevcut ilçe başkanının derhal istifa ederek teşkilatın önünü açmasını bekliyoruz. Mevcut başkan büyüklüğünü göstermek ve kişiliğini korumak istiyorsa, istifa olayını mutlaka gerçekleştirmeli ve teşkilatın önünü açmalıdır. Tüm Tirebolu kamuoyu kendisinden bunu bekliyor.


Etiketler: MHP’li aday Velioğlu - istifa çağrısı yaptı...

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir