CHP Tirebolu Teşkilatı’ndan Adalet Yürüyüşü...

CHP Tirebolu Teşkilatı’ndan Adalet Yürüyüşü...
Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Yürüyüşü”yle yurt çapında gündem yaratan CHP’de, Tirebolu İlçe Teşkilatı da anlamlı bir proğram düzenleyerek, hem iftar verdi ve hem de yürüyüş yaptı...26.06.2017 16:36

Tirebolu CHP İlçe Teşkilatı, Ramazan ayının son günlerinde anlamlı bir İftar Proğramı düzenleyerek, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yurt çapında ses getiren “Adalet Yürüyüşü’ne destek verdi. Ramazan ayının bitimine bir gün kala ilçede geniş katılımlı bir İftar Proğramı düzenleyen Vehbi Güven başkanlığındaki CHP Tirebolu Teşkilatı, iftar sonrası yaptığı etkinlikle tüm dikkatleri üzerine çekerken; Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na buradan verilen destek de gözlerden kaçmadı.

CHP Tirebolu İlçe Teşkilatı, 23 Haziran Cuma akşamı ilçenin Hamam Mahallesindeki tarihi kale önünde bulunan Yusuf’un Yeri Restaurant’ta yaklaşık 600 kişinin katıldığı İftar Yemeği verdi. Yoğun ilgi gören İftar Yemeğine CHP  Giresun eski milletvekillerinden Mustafa Çakır, Giresun ADD Başkan Yardımcısı Evrim Özkan, Giresun ADD Gençlik Kolları Başkanı Oğuzcan Özdemir, Tirebolu CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven, CHP Tirebolu İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayça Kozluca, CHP Tirebolu Gençlik Kolları Başkanı Kemal Devrim Bayrak, CHP’nin Güce İlçe Başkanı Murat İslam, Dereli İlçe Başkanı Osman Bektaş, Yağlıdere İlçe Başkanı Cafer Özdemir, Espiye İlçe Başkanı İbrahim Akgün, Doğankent İlçe Başkanı İrfan Tüfekçi, Keşap İlçe Başkanı Mesut Öztürk, DSP eski İl Başkanları Hüseyin Olgun ve Ali Okusal ile bu teşkilatların yönetim kurulu üyeleri katıldı.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun iftar sonrasında katıldığı proğramda bir konuşma yapan CHP Tirebolu İlçe Başkanı Güven, tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Ülkemizin yaşamakta olduğu sıkıntılı günlerde birliğe ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Böylesine anlamlı bir günde davetimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşkilatımız adına hepinize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İFTAR YEMEĞİNDEN SONRA “ADALET YÜRÜYÜŞÜ” YAPILDI

CHP Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın verdiği İftar Yemeğinden sonra, Milletvekili Bektaşoğlu’nun da katıldığı Adalet Yürüyüşü gerçekleştirildi. Üzerlerinde “ADALET” yazılı tişörtlerle ilçenin liman mevkiindeki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüyen CHP’liler, burada Atatürk’ün manevi huzurunda yapılan saygı duruşundan sonra İlçe Başkanı Güven’in basın açıklamasını dinlediler. Açıklamasında, “ADALET” vurgusu yapan Güven, özetle şu ifadeleri kullandı: “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde başlatılan Adalet Yürüyüşü’nün temel amacı, bu ülkede yaşayan herkesin adil yargılanabileceği, hukukun üstünlüğünün egemen kılındığı bir yargı sisteminin tesis edilmesidir. Bu kutlu yürüyüş kimseye ya da herhangi bir zümreye karşı yapılmamaktadır. Biz, adalet istiyoruz ve onun için yürüyoruz. Hukukun üstünlüğünün yeniden sağlanması, mahkemelerin talimatla değil, hukuka göre karar vereceği bir sistemin tesis edilmesi için yürüyoruz. Bu da en doğal hakkımızdır. Yaşasın adalet diyor ve bu kutlu yürüyüşümüze katıldığınız için hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Öte yandan, Tirebolu’da Atatürk Anıtı önünde yapılan basın açıklamasının ardından, katılımcılardan bir  bölümü tekrar geriye dönerek, iftar yapılan yerde çay içip bir süre daha sohbet etti. CHP Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu muhteşem proğram, ikram ve selamlama faslıyla sona erdi. Bu arada, CHP’nin Doğu Karadeniz Bölgesindeki il ve ilçe başkanlarının, 29-30 Haziran’daki Genel Başkan Kılıçdaroğlı önderliğindeki Adalet Yürüyüşü’ne katılacakları bildirildi. Söz konusu yürüyüşe CHP Tirebolu İlçe Başkanı Vehbi Güven’de katılacak.      


Etiketler: CHP Tirebolu Teşkilatı’ndan Adalet Yürüyüşü...

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir