CHP Tirebolu İlçe Kongresi yapıldı...

CHP Tirebolu İlçe Kongresi yapıldı...
11 Aralık Pazartesi günü Tirebolu Belediyesi Düğün Salonunda yapılan kongrede tek listeyle gidilen seçim sonucu Vehbi Güven, yeniden İlçe Başkanlığı görevine getirildi...11.12.2017 15:55

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tirebolu İlçe Kongresi 11 Aralık Pazartesi günü yapıldı. Tek listenin seçime katıldığı kongrede partinin mevcut İlçe Başkanı Vehbi Güven, yeniden göreve getirildi.

Tirebolu Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen kongreye Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ile CHP İl Başkanı Necati Tığlı, partinin önceki İl Başkanı Sinan Kitapçı, CHP eski milletvekilleri Eşref Karaibrahim ve Mustafa Çakır, Keşap, Bulancak, Dereli, Doğankent ve Espiye İlçe Başkanlarıyla eski milletvekili adaylarından Mehmet Turan gibi isimler katıldı. Tirebolu Belediye Başkanı Abdulllah Karapıçak ile Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya ve İYİ Parti İlçe Başkanı Erdinç Bektaş’ın da konuk olarak katıldığı kongreye, CHP’li delegeler de yoğun ilgi gösterdiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yapılan Kongre Divanı seçiminde Divan Kurulu Mehmet Tahir Nakipoğlu başkanlığında Ayça Kozluca ve Nazmi Yılmaz’dan oluştu. Kongrede açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven yaptı. Ardından İl Başkanı Nihat Tığlı söz aldı. Kongrenin akışı içinde katılımcı üyelere de söz hakkı verilirken; Ömer Cebeci geniş kapsamlı bir konuşma yaparak, partisel çalışmalar hakkında gördüğü eksiklikleri dile getirdi. Tirebolu’da CHP’ye kayıtlı 93 delegeden 58’inin katıldığı kongrede, daha sonra eski vekil Mustafa Çakır ile Mehmet Turan’da birer konuşma yaparak, CHP’nin iktidar olma yolunda tüm partililerin kenetlenmeleri gerektiğini savundular.

VEHBİ GÜVEN, TEKRAR SEÇİLDİ

CHP Tirebolu İlçe Kongresinde tek listeyle gidilen seçim sonrasında mevcut başkan Vehbi Güven, soyadı gibi tekrar güven tazelerken; partinin yeni Yönetim Kuruluna ve İl Deleğeliğine seçilen isimler de belli oldu. Buna göre, Tirebolu CHP İlçe Yönetim Kurulu’nda; Vehbi Güven başkanlığında Saniye Kozluca, Nevim Kara, Benhur Önal, Ahmet Ali Özüpek, Ömer Rıza Nakipoğlu, Mehmet Kalafatoğlu, Mustafa Karadeniz, Temel Domaç, Orhan Takır, Ömer Yıldız, Şahin Gedik ve İsmail Çak gibi isimler yer aldı.

Tirebolu CHP İlçe Teşkilatında İl Delegeliğine seçilen isimler de şu şekilde açıklandı: Ödül Akkoç Karadeniz, Arif Adil Önal, Cemil Çalık, Kadriye Gürkan, Ayça Kozluca, Mustafa Güven, Enes Şahin, M. Tahir Nakipoğlu, Süleyman Toptepe, Temel Cırıt, Ferhan Usta, Hüsnü Domaç, Erman Elevli ve Vehbi Güven.

Öte yandan, CHP Tirebolu İlçe Kongresinde partiye hizmet vermiş eski yöneticilere ve bazı üyelere İlçe Başkanlığı tarafından Teşekkür Plaketi verildi. CHP İlçe Yönetim Kurulu daha sonra kendi aralarında toplanarak görev bölümü yapacak. Hayırlı-uğurlu olsun...  


Etiketler: CHP Tirebolu İlçe Kongresi yapıldı...

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir