Canikli, Tirebolu’da miting yaptı...

Canikli, Tirebolu’da miting yaptı...
İlçeye geç saatlerde gelen ve 15 temmuz Demokrasi Meydanında vatandaşlara seslenen Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Giresun Milletvekili Canikli, konuşmasının büyük bölümünü ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştirmekle geçirdi..!13.04.2017 14:10

Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, 12 Nisan Çarşamba günü Tirebolu’ya gelerek, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği halk oylaması için ilçe halkından destek istedi.

İlçenin 15 Temmuz Demokrasi Meydanında toplanan vatandaşlar, Canikli’nin daha önceden açıklanan saatten uzun süre sonra gelmesinden dolayı soğuk havada sıkıntı yaşadılar. Tirebolu’daki mitinge gecikmeli olarak gelen Canikli, kendisi için hazırlanan sahnede halka hitap ederken, konuşmasının büyük bölümünü CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ayırdı.

CHP liderinin her konuda yalan söylediğini ve halkı kandırdığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Canikli, 16 Nisan’da yapılacak referandumun milletin ve devletin geleceği için çok önemli olduğunun altını çizerek, “Halkımız 16 Nisan’da sandık başına gidip EVET mührünü basarak, geleceğine yön verecektir. Devletimizin ve milletimizin bekası için hepimiz evet diyeceğiz. Referandum, yeni bir devlet sisteminin onaylanması anlamına gelmektedir. Yeni sisteme geçebilmek ve geleceğimizi teminat altına almak için mutlaka evet demeliyiz” dedi.

Konuşmasında FETÖ konusuna da değinen Canikli, Karadeniz halkının en önemli geçim kaynağı olan fındık için sadece iki cümlelik ifadeyle, Fındığa ve üreticilerimize desteğimiz sürecek. Bizim dönemimizde fındık üreticisi mağdur edilmeyecek” dedi. 16 Nisan’daki referandum için tüm Tireboluluları sandık başına davet eden Canikli, mitingden sonra  Doğal Dükkan’da kendi onuruna verilen yemeğin ardından ilçeden ayrılarak Giresun’a gitti.


Etiketler: Canikli - Tirebolu’da miting yaptı...

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir