Ak Partili vekil Külünk, Giresun’u salladı!

Ak Partili vekil Külünk, Giresun’u salladı!
Kendisine yapılan bir davet üzerine Tirebolu’ya gelen ve konferans veren İstanbul Milletvekili Metin Külünk, terör örgütleri konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu..!27.08.2017 20:23

Bir davet üzerine Tirebolu’ya gelen ve ilçede konferans veren Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, FETÖ ve diğer terör örgütleri konusunda çarpıcı açıklamalarda bulunarak, vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Şafak Takır ve Hakan Topal’ın daveti üzerine 26 Ağustos Cumartesi akşamı Tirebolu’ya gelen ve Doğal Dükkan’da partililerle katılımcı vatandaşlara seslenen Ak Parti’nin sivri dilli milletvekili Külünk, yaklaşık 2 saat süren konferansta, Giresun ve Tirebolu’daki FETÖ’cülere hamilik yapanlara sert göndermeler yaparak, onları uyardı.  

Tirebolu’da Doğal Dükkan’da düzenlenen konferansın büyük bölümünde FETÖ terör örgütü ve arkasındaki emperyalist güçlerin Türkiye’deki hedeflerinden bahseden Ak Parti İstanbul Milletvekili Külünk, bu konuda önemli uyarılarda bulunarak, “Hepimiz çok dikkatli olmak ve birlik beraberlikten ayrılmamak zorundayız. Devletimizi içten yıkmaya çalışan bu şer güçleriyle topyekun mücadele etmek durumundayız. Bu devlet bizim, eğer devletimizi koruyamazsak, vatanımız elden gider. Biz ne kadar dikkatli olursak ve kenetlenirsek, bir ve beraber olursak, şer odakları emellerine ulaşamazlar. İçimizdeki dış destekli şer güçlerine karşı birlik ve beraberliğimizi güçlü tutmak zorundayız” dedi.

Tirebolu’daki konuşmasında, 15 Temmuz kalkışmasına da değinen ve vatan hainlerinin 249 masum vatandaşımızı katlettiğini söyleyen Külünk, “PKK, DAİŞ ve FETÖ terör örgütlerinin asıl amacı, Türkiye’yi içerden çökertmek ve hedeflerine ulaşmaktır. Onların gayesi, Türkiye’yi yönetilmez duruma getirmek ve Türklerle Kürtleri birbirine kırdırmaktır. Biz, asla bu oyuna gelmeyeceğiz ve sahte dindar kimlikli örgütlere pabuç bırakmayacağız. Türkiye’yi emperyalizmin emrine kılmak isteyen bu terör örgütlerine asla fırsat vermeyeceğiz ve devletimizi bu kokuşmuş örgütlerden temizleyeceğiz. Bu konuda alimlerimiz, ilahiyatçılarımız susmamalı, açıkça konuşmalıdırlar. Tehlikeden ve tehditten kurtulmamız için bu örgütleri ve işbirlikçilerini devletimizin bütün  makamlarından temizlemeliyiz” şeklinde ifadeler kullandı.

Vatanın bölünmez bütünlüğü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü devlet kurma mücadelesi için Türkiye’yi adım adım dolaştığını ve her yere kendi iradesiyle gittiğini bildiren milletvekili Külünk, kendisini Tirebolu’ya davet edenlere de teşekkür ederek, “Mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu vatan hepimizin. Bu vatan zarar görürse, hepimiz zarar görürüz. Bu vatan, bu devlet varsa; hepimiz varız. Köyü niyetli örgütlerle karşılaşmamak için; devlet-toplum ilişkisini gözden geçirmek zorundayız. Çünkü; bu vatan, bu devlet hepimizindir, devlet hepimize aittir. Esas mücadelemiz, devletin güçlü ve adil olmasını sağlamaktır. Bu vatan hepimizin ortak değeridir. Bunu da sağlamak için, adil bir devlet olmak, liyakat ve ehliyete göre davranmak durumundayız. Dini gruplar ve STK’lar devleti daha da güçlendirmeye çalışmalı ve özellikle dini gruplar politize olmamalıdırlar” dedi ve Adalet ile Güvenlik Birimleriyle yerel güçlerin, yurt çapındaki FETÖ soruşturmalarına müdahil olmamaları gerektiğini savundu.

Konuşmasının son bölümünde Giresun’daki bürokratları da uyaran ve bu bürokratların kendilerine çeki-düzen vermelerini isteyen Külünk, “Bizim derdimiz vatan. Zaten söz konusu vatansa, gerisi teferrurattır” diyerek, birlik ve beraberlik mesajlarıyla sözlerini tamamladı. Konferansın son kısmında dinleyicilere de söz veren Külünk, kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle cevap vererek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Konferans sonunda Ak Parti İstanbul Milletvekili Külünk’e, Tirebolu Belediyesi adına Temizlik İşleri Müdürü Tahsin Eyibil ve Şafak Takır ile Hakan Topal birer plaket verirken; Külünk’ün canlı yayınlanan konferansını sosyal medyada yaklaşık 20 bin kişi izledi, ayrıca videosu da 100 bin kişiye ulaştı.

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir