Tirebolu Kızılay’dan kan bağışına destek...

Tirebolu Kızılay’dan kan bağışına destek...
Tirebolu Kızılay Şubesi Başkanlığı, Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlediği kampanya ile 2 gün içinde öğrencilerden 288 ünite kan alınmasını sağladı...14.10.2016 16:04

Tirebolu Kızılay Şubesi Başkanlığı, bu yıl içinde ilçede kan bağışına destek vermek amacıyla ikinci kez kampanya düzenledi. İlçedeki Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirilen ve 2 gün süren kampanyada öğrencilerden 288 ünite kan alındığı bildirildi.

Tirebolu Kızılay Şubesi Başkanlığı tarafından 11 ve 12 Ekim günlerinde Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’na davet edilen Derya Eren Yılmaz nezaretindeki Giresun Kan Merkezi Ekipleri, okul bahçesinde kurdukları seyyar bankada, toplam 96 öğrenciden kan alımı gerçekleştirdiler. Tirebolu Kızılay Şubesi Sekreteri Ahmet Kurtkaya’nın girişimleri sonucu gerçekleştirilen kampanyada, Tirebolu Kızılay Şubesi Başkanı İshak Aracı, Kan Merkezi Ekiplerine ilk kan veren kişi olarak kampanyayı başlatırken; yüksek okul öğrencileri söz konusu kampanyaya yoğun ilgi gösterdiler.

Tirebolu’da bir yıl içinde ikinci kampanyayı gerçekleştiren Kızılay Şubesi’nin bu anlamlı girişimi kamuoyunda takdirle anılırken; Dernek Sekreteri Kurtkaya, Kızılay Haftası gelmeden ilçede iki ayrı kampanya düzenlediklerini ve 4 Kasım tarihinde aynı kampanyayı yine düzenleyeceklerini belirtti.

Kızılay’ın kara gün dostu olduğuna işaret eden dernek yöneticileri, ilçede ikinci kez yüksel okulda düzenlenen kampanyaya yoğun ilgi gösteren öğrencilere ve okul idarecilerine teşekkür ettiklerini belirterek, bu yıl içinde üçüncü kez düzenleyecekleri kampanyanın 4 Kasım tarihinde Jandarma Komutanlığı karşısında kurulacak seyyar merkezde yapılacağını kaydettiler.

Öte yandan, Giresun Kan Merkezi yetkilileri, kan bağışı konusunda kendilerine önemli katkılarda bulunan ve büyük destek veren Tirebolu Kızılay Derneği yöneticilerine şükran ve minnet borcu olduklarını ifade ederek, kampanyaya yoğun ilgi gösteren yüksek okul öğrencilerine de teşekkürlerini sunduklarını bildirdiler.


Etiketler: Tirebolu Kızılay’dan kan bağışına destek...

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir