Tirebolu Kazım Karabekir’den anlamlı kampanya...

Tirebolu Kazım Karabekir’den anlamlı kampanya...
Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürlüğü, Giresun Kızılay Şubesi Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, ilçede bir günlük “Kan Bağışı Kampanyası” düzenledi...04.11.2016 16:45

Tirebolu’nun merkez okullarından Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Giresun Kızılay Şubesi Başkanlığı ile işbirliği yaparak, Kan Bağışı Kampanyası düzenledi.

İlçe merkezinde 4 Kasım Cuma günü Jandarma Karakolu karşısındaki kaldırımda konuşlanan seyyar Kızılay Kan Merkezi’nde gerçekleştirilen kampanyaya, Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı ve Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’da kan vererek destek oldular. Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürlüğü’nün organizesinde başlatılan Kan Bağışı Kampanyasına Kaymakam ve Belediye Başkanının yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin Sadullahoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Koç ve Jandarma Bölük Komutanı Şahin Bereç’te katıldı.

Kazım Karabekir Ortaokulu Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü öğretmen ve öğrencilerinin girişimleriyle gerçekleşen kampanya ilçe halkından yoğun ilgi görürken; okul müdürü Nail Vuruşan, söz konusu etkinlikle ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı. Müdür Vuruşan, kampanyaya katılan ve bizzat kan vererek destek olan İlçe Kaymakamı Tavlı ile Belediye Başkanı Karapıçak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Kan, yapay olarak üretilemeyen ve kaynağı insan olan hayati bir sıvıdır. Kan vermenin hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, birçok faydası olduğunu hepimiz biliyoruz. Öğrenci ve velilerimizde kan verme bilincini geliştirip, insanlık adına önemli bir görev olduğunu aşılamak için böylesine kıymetli bir işe önayak olmak istedik. Ayrıca, sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmek, kan ihtiyacı olanlara yardımcı olmak ve Türk Kızılayı’na destek vermek amacıyla organize ettiğimiz kampanyamıza bizzat katılan ve destek veren sayın Kaymakamımız başta olmak üzere belediye Başkanımıza ve ilçe halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hepimizin bildiği gibi, KAN; ACİL İHTİYAÇ DEĞİL, SÜREKLİ İKTİYAÇTIR. İşte bu düsturdan yola çıkarak, böyle bir kampanya düzenledik. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulumuz Akıl ve Zeka Oyunları Kulübümüz öğretmeni ve öğrencileri tarafından gerçekleştirmiş olduğumuz kampanya için ilgili kulüp öğretmen ve öğrencilerini de kutluyorum.

Öte yandan, Giresun Kızılay Kan Merkezi yetkilileri, böylesine önemli bir kampanyanın düzenlenmesini sağlayan  Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu yöneticilerine, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ettiklerini bildirdiler.


Etiketler: Tirebolu Kazım Karabekir’den anlamlı kampanya...

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir