Tirebolu’da yeni bir eczane açıldı...

Tirebolu’da yeni bir eczane açıldı...
Göreleli Eczacı Dilek Kırtorun’un açtığı Dilek Eczanesi, Yeniköy Mahallesindeki eski eczanenin bulunduğu yerde hizmete girdi...28.10.2016 17:24

Köyleriyle birlikte toplam nüfusu 30 bin olan Tirebolu’ya yeni bir eczane daha açıldı ve ilçedeki faal eczane sayısı 9 oldu. Göreleli genç Eczacı Dilek Kırtorun tarafından açılan Dilek Eczanesi, Yeniköy Mahallesinde geçen hafta hizmete girdi.

Dilek Eczanesi sahibi Dilek Kırtorun, 5 yıldan beri Görele’de faaliyet gösterdiğini belirterek, bazı arkadaşlarının tavsiyesi üzerine buradaki şubesini kapatıp Tirebolu’ya taşıdığını ve bundan böyle Tirebolu’daki vatandaşlara hizmet edeceğini söylerken; eczanede Tirebolulu tecrübeli kalfa Hayrettin Memiç ile birlikte çalışacağını kaydetti.

Daha önce 11 eczane bulunan ve bunlardan 3’ü çeşitli nedenlerle kapanan ilçede, yeni açılan eczane ile birlikte eczane sayısı 9 oldu. Yeniköy Mahallesinde rahmetli eczacılardan Salih Hacıibrahimoğlu’nun işlettiği Yeni Eczane’nin yerine açılan Dilek Eczanesi, mahalledeki Sağlık Ocağı’nın karşısında hizmet veriyor.

Tirebolu’da faaliyet gösteren eczaneleri ve bulunduğu yerleri hatırlatarak haberimizi noktalıyoruz. Çarşı Mahallesi: Uğur Eczanesi, Dikmen Eczanesi ve Eray Eczanesi; Yeniköy Mahallesi: Dilek Eczanesi; Körliman Mahallesi: Şifa Eczanesi ve Pelin Eczanesi; Hamam Mahallesi: Domaç Eczanesi, İlker Eczanesi ve Bektaşoğlu Eczanesi. 


Etiketler: Tirebolu’da yeni bir eczane açıldı...

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir