Tirebolu’da Sağlık Haftası kutlandı...

Tirebolu’da Sağlık Haftası kutlandı...
7-14 Nisan tarihleri arasında kutlanan Sağlık Haftası münasebetiyle Tirebolu İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı program, büyük beğeniyle izlendi...12.04.2017 17:58

Sağlık Haftası, Tirebolu’da da kutlandı. Hafta dolayısıyla İlçe İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu program, 11 Nisan Salı günü okul salonunda icra edildi ve büyük beğeni aldı.

Okul salonunda düzenlenen programda; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, açılış konuşması yapıldı. Okul müdürü Samiye Yıldırım, konuşmasında sağlığın insanlar için öneminden bahsederek, sağlıklı bir nesil yetiştirmenin kendileri için de bir görev olduğunu söyledi ve herkese sağlıklı günler diledi.

İlçe mülki amirleri, okul müdürleri, daire amirleriyle velilerin de katıldığı programda stres konulu konuşma ve sunudan sonra skeç gösterisi yapıldı. Öğrencilerin sağlıkla ilgili röportajının ardından Karadeniz yöresine ait Halk Oyunları gösterisi sunuldu.

Okul müdürü Yıldırım, toplumun sağlık seviyesini yükseltmek, stres ve ruh sağlığına dikkat çekmek amacıyla hazırlamış oldukları programa gösterilen ilgiden büyük memnunluk duyduğunu belirterek, kendilerinin de okul olarak sağlık sektöründe görev alacak öğrenciler yetiştirmekte olduklarını sözlerine ekledi.

Bilindiği gibi, Sağlık Haftası, her yıl 7-14 Nisan tarihleri arasında kutlanıyor. Söz konusu hafta dolayısıyla Tirebolu İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nce hazırladığı program, okul öğretmenlerinin rehberliğinde öğrenciler tarafından sunulurken, izleyenler programdan bir hayli memnun kaldılar.

Öte yandan, İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 7-14 Nisan tarihleri arasında ilçe halkına ücretsiz tansiyon bakımı ve kan şekeri ölçümleri yaptı.


Etiketler: Tirebolu’da Sağlık Haftası kutlandı...

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir