Tirebolu’da Sağlık Haftası kutlandı...

Tirebolu’da Sağlık Haftası kutlandı...
Tirebolu İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nce haftayla ilgili olarak hazırlanan program, 14 Nisan Perşembe günü okul salonunda icra edildi...16.04.2016 00:00

Sağlık Haftası Tirebolu’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hafta dolayısıyla İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu program, 14 Nisan Perşembe günü okul salonunda icra edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’un da katıldığı programda; İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Yüzbaşı Osman Karlıova, İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin Sadullahoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Koç, Müftü Bedir Aydın ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Arslan, ADD Başkanı Bahri Köksal, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileriyle veliler de hazır bulundu.

Okul salonunda saat 13.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, açılış konuşmasını yapan okul müdiresi Samiye Yıldırım, sağlığın insan hayatındaki önemine değinerek, kendilerinin Sağlık Ordusuna yeni neferler yetiştirdiklerini ve bu neferlerle sağlık alanında etkili hizmetler verdiklerini ifade etti. Daha sonra okulun Ana Sınıfı öğrencilerinin sunduğu sağlık öğütleriyle akış kazanan programda obezite konusu üzerinde durularak, minik öğrencilerin bu konudaki deneyi, katılımcılar tarafından dikkatle izlendi.

Tirebolu İskenderkaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin diyetle ilgili skeci büyük bir dikkat ve beğeniyle izlenirken; öğrencilerin vatandaşlarla beslenme ve obezite konusunda yapmış olduğu röportaj videodan sunuldu. Program müzik gösterilerinin ardından yapılan ikramla sona erdi.

Bilindiği gibi, Sağlık Haftası her yıl 7-14 Nisan tarihleri arasında kutlanıyor. Tirebolu’da haftanın son günü olan 14 Nisan’da İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen haftayla ilgili program beğeniyle takip edilirken; programda sunuculuk görevini de Meslek Dersleri Öğretmeni Hatice Köksal yaptı.


Etiketler: Tirebolu’da Sağlık Haftası kutlandı...

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir