Sağlıklı Yaşam Aracı Tirebolu’da...

Sağlıklı Yaşam Aracı Tirebolu’da...
Tirebolu’da öğrencilere yönelik olarak düzenlenen etkinlikte, sağlıklı beslenmenin ve fiziksel aktivitenin yaşam biçimi olduğu vurgulandı...11.01.2017 16:26

Giresun Halk Sağlığı Müdürlüğü Mobil Sağlıklı Yaşam Aracı, Tirebolu’da öğrencilerle buluştu. İlçede Cumhuriyet Ortaokulu ve Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinlikte, sağlıklı beslenmenin ve fiziksel aktivitenin hayat biçimi olduğu vurgusu yapıldı.

Tirebolu’da öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen etkinlikte; beslenme, obezite ve dengesiz beslenmeyle ilgili genel bilgiler aktarılırken; insan yaşamı için 50’ye yakın besin ögesine ihtiyaç duyulduğu, insanın sağlıklı büyümesi ve gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için bu ögelerin her birinden günlük ne kadar alınması gerektiği anlatıldı.

Öğrencilere beslenme, obezite ve ergenlik gibi konularda video yoluyla bilgiler aktaran uzmanlar, özellikle beslenmeyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundular:

Yeterli ve dengeli beslenenler, sağlam ve sağlıklı bir görünüşe, hareketli ve esnek bir bedene, muntazam bir cilde, canlı ve parlak saçlara ve gözlere, çalışmaya istekli kişiliğe, boy uzunluğuna uygun vücut ağırlığına, normal zihinsel gelişime ve sık sık hasta olmayan bir yapıya sahip olurlar.

Yetersiz ve dengesiz beslenenler ise, hareketleri ağır ve isteksiz bir bedene, sağlıksız genel görünüşe, pürüzlü, kuru, sağlıksız cilt yapısına, şişman veya zayıf vücut yapısına, sık sık baş ağrısından şikayet eden, iştahsız, yorgun, isteksiz bir yapıya sahip olurlar.


Etiketler: Sağlıklı Yaşam Aracı Tirebolu’da...

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir