Palyatif Bakım Merkezi törenle açıldı...

Palyatif Bakım Merkezi törenle açıldı...
Tirebolu Devlet Hastanesi bünyesinde açılan 8 yatak kapasiteli Palyatif Bakım Merkezi, 31 Ekim Pazartesi günü gerçekleşen bir törenle hizmete girdi. Açılış törenine Vali Hasan Karahan ile Milletvekili Cemal Öztürk’de katıldı...31.10.2016 15:54

Tirebolu Devlet Hastanesi bünyesinde yapımı tamamlanan 8 yatak kapasiteli Palyatif Bakım Merkezi, 31 Ekim Pazartesi günü düzenlenen sade bir törenle hizmete açıldı. Bakım Merkezinin açılışına Giresun Valisi Hasan Karahan ile Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’de katıldı.

Palyatif Bakım Merkezi’nin hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törende, konuklar ilk önce Toplantı Salonuna alındı. Saat 11.30’da başlayan törende önce konuşmalar yapıldı. İlk konuşmayı Tirebolu Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Yılmaz Salman yaptı. Başhekim Salman, merkezle ilgili teknik bilgiler verdi ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra kürsüye Giresun Devlet Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hasan Hüseyin Aslantürk davet edildi. Aslantürk’ün konuşmasından sonra kürsüye gelen Milletvekili Öztürk, hükümet olarak sağlığa büyük önem verdiklerini belirterek, Tirebolu’ya açılan merkezin camiaya hayırlı-uğurlu olmasını diledi. Törende son konuşmayı Giresun Valisi Karahan yaptı. Vali Karahan, merkezin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, Giresun’da sağlıkla ilgili yatırımların her geçen gün artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve hayırlı-uğurlu olması dileğinde bulundu.

MERKEZİN KURDELASI KESİLİP HİZMETE AÇILIŞI YAPILDI

Giresun Valisi Hasan Karahan ile Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk’ün yanı sıra; Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Giresun İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Bal, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, İl Halk Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Fazıl Özden, Giresun İl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Hüseyin Aslantürk, Giresun Sağlık-Sen Başkanı Kerim Süral, Tirebolu Belediye Başkan Yardımcısı Besim Kadıoğlu, Görele Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Azime Bulut, Yağlıdere Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Yuva ile Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı Kemal Koç ve CHP Tirebolu İlçe Başkanı Vehbi Güven, ilçedeki daire amirleriyle Tirebolu Devlet Hastanesi Başhekimi M. Yılmaz Salman ve hastanenin diğer idari personellerinin de katılımıyla gerçekleşen törende; Palyatif Bakım Merkezi’nin kurdelası Vali Karahan, Milletvekili Öztürk ve Belediye Başkanı Karapıçak tarafından birlikte kesilerek, resmen açılışı yapıldı.

Vali Karahan ve Milletvekili Öztürk, beraberlerindeki kalabalık heyetle merkezin odalarını gezerek, koğuşlarda yatan hastaları ziyaret ettiler ve kendilerine geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Daha sonra verilen kokteylle tören sona erdi.

Tirebolu Devlet Hastanesi’ndeki törenden sonra, Vali Karahan ve Milletvekili Öztürk onuruna Hastane Başhekimliği tarafından Mavi-Yeşil Restaurant’ta tüm katılımcılara Öğle Yemeği verildi.

PALYATİF BAKIM MERKEZİNDE NELER VAR?

Tirebolu Devlet Hastanesi bünyesinde hizmete giren Palyatif Bakım Merkezinde 3 adet 2 yataklı hasta odası, 2 adet tek kişilik yatak odası, 1 adet çok amaçlı salon, 1 adet meşgale odası, 1 adet girişimsel işlem ve muayene odası, 1 adet hemşire odası, 1 adet depo, 1 adet temizlik odası ve 1 adet sistem odası gibi birimler yer alıyor.

Merkezde Palyatif Bakım Ekibi olarak; hasta ve hasta yakını, hekim, hemşire, psikolog, diyetisyen, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve tıbbi sekreter görev yapacak.                         
Etiketler: Palyatif Bakım Merkezi törenle açıldı...

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir