Kugiloğlu Ailesinden, hastaneye cihaz bağışı...

Kugiloğlu Ailesinden, hastaneye cihaz bağışı...
Tirebolulu hayırsever iş adamı Ali Kugiloğlu, babası ve kardeşi adına ilçedeki Devlet Hastanesine 3 adet önemli cihaz bağışında bulundu...20.05.2017 19:05

Tirebolulu hayırsever Ali Kugiloğlu, babası Kemal Kugiloğlu ile kardeşi Can Kugiloğlu adına ilçemizdeki Devlet Hastanesine çok önemli işlerde kullanılan 3 adet cihaz bağışladı.

Hayırsever iş adamı Ali Kıgiloğlu, rahmetli olan babası Kemal Kugiloğlu ve kardeşi Can Kugiloğlu’nun adlarını yaşatmak amacıyla Tirebolu Devlet Hastanesi’ne; 1 adet Dijital EKG cihazı ile, 1 adet internet destekli Hasta Manitorizasyon cihazı ve 1 adet idrar kanalında yer alan taşlara müdahale cihazı bağışında bulundu.

Tirebolu Devlet Hastanesi’ne bağışlanan bu cihazlar sayesinde; EKG görüntüleri PACS denilen sisteme aktarılabilecek ve hasta 3 yıl sonra hastaneye gelse bile eski EKG görüntülerine tekrar ulaşabilecek. Ayrıca, Mobil Hasta Monitörü sayesinde; serviste yatan hastaların ateş, nabız ve tansiyon gibi tahlil sonuçları otomatik olarak ölçülebilecek ve internet üzerinden hastanın dijital dosyasına gönderilebilecek. Bu arada, ince URS ile idrar kanalındaki taşlara hastanın idrar kanalı ile ulaşılabilecek ve böylece burada yatan hastaların dış merkezlere sevkine gerek kalmayacak.

Tirebolulu hayırsever iş adamı Ali Kugiloğlu’nun, Devlet Hastanesine 3 adet cihaz bağışlaması, ilçe kamuoyu ve kurum camiasında takdirle karşılanırken; Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Yılmaz Salman, hastaneye cihaz bağışında bulunan Kugiloğlu’na teşekkür ederek, söz konusu bağış anısına kurum personellerinin de katıldığı bir törenle kendisine plaket verdi. 


Etiketler: Kugiloğlu Ailesinden - hastaneye cihaz bağışı...

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir