İRMET, Çorlu'da da hastane açtı...

İRMET, Çorlu'da da hastane açtı...
Tirebolulu hemşerimiz Dr. Ahmet Türker, Çerkezköy’den sonra Çorlu’ya da bir hastane kazandırdı... 04.06.2016 14:43

Tirebolulu hemşerimiz ve TİRDEF Genel Başkan Yardımcısı  Ahmet Türker, Trakya’da sağlık sektöründe büyümeye devam ediyor. Türker’in ortakları arasında bulunduğu İRMET, ikinci hastanesini Çorlu’da hizmete açtı.

Çerkezköy’de kısa bir süre önce hizmete giren İrmet Hastanesi’nin Çorlu Şubesi’nin açılışı 27 Mayıs Cuma günü görkemli bir törenle gerçekleşti. Törene Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çorlu Kaymakamı Levent Kılınç, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Emgin Camcı ve TİRDEF Genel Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz gibi seçkin isimlerle, Belediye Meclisi Üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.


Açılış töreninde bir konuşma yapan, İrmet Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Türker, "Bizler 30 yıldır sağlık sektörünün içerisindeyiz. 21 yıldır Trakya'ya hizmet veriyoruz. 14 yıldır Çerkezköy'de hastane işletmeciliği yapıyoruz. Çerkezköy'deki hastanemiz 14 bin 500 metrekare kapalı alanı olan 149 yataklı tam donanımlı bir hastane. Bölgeye ve dünyaya başarılı bir şekilde hizmet veriyoruz. Hastanecilikte prensibimiz, hastaları hep yakınımızdaki gibi görmek ve ona göre tedavi yapmaktır. Aynı prensiple hizmeti Çorlu'ya getirdik" dedi.

“SAĞLIK KOMPLEKSİ OLUŞTURACAĞIZ”

Çorlu İrmet Hastanesi'nin tam donanımlı bir hastane olduğunu da belirten Dr. Türker, "Kalp Damar Cerrahisi ve Nükleer Tıp’a varana kadar pek çok branşı var. Bunun dışında yeni olarak Plastik Cerrahi, Çocuk Cerrahisi ve Psikiyatri de hizmete girecek. Kadromuza yeni hekimler eklenecek. Hedefimiz burada daha büyük bir hastane inşa ederek sağlık kompleksi oluşturmaktır" dedi.


Törende konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise, "Ahmet Türker ve İrfan Tombalak’a bu yatırımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Yaklaşık 15 yıl evvel Çerkezköy Hastanesi ile başlayan yatırımlar ile bugün Çerkezköy’ümüz çok önemli bir yatırıma sahip oldu. Samimiyetle teşekkür ediyorum. Bugün aynı yaklaşım ve anlayış ile hiçbir soru işareti bırakmadan Çorlu'da da aynı şekilde İrmet Çorlu Hastanesi- adı altında hizmete başladıklarını görüyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.  

Törende Kaymakam Metin Kubilay'da konuşma yaparken, Ahmet Türker  ve İrfan Tombalak'a yeni yatırımlarının hayırlı olması temennisinde bulunarak, Çorlu halkına da Çerkezköy'deki gibi hizmet vereceklerine inandığını belirtti.

Sağlık sektöründe önemli hizmetlere imza atan değerli hemşerimiz Türker’i kutluyor ve Çorlu’da açmış olduğu hastanenin de hayırlı-uğurlu olmasını diliyoruz.


Etiketler: İRMET - Çorlu'da da hastane açtı...

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir