Yeniköylü gençlerin Ramazan etkinliği...

Yeniköylü gençlerin Ramazan etkinliği...
Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesinde oturan bir grup genç, Ramazan dolayısıyla sokakta mahalle sakinlerine İftar Yemeği verdi... 29.05.2017 17:54

Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi gençlerinden bir grup, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte halk arasında kaynaşmayı sağlamak ve komşuluk bağlarını geliştirmek amacıyla güzel bir etkinliğe imza attı.

Ramazan ayının ikinci günü sokak ortasına yemek masaları kuran ve “Bir Kap Fazla Yap” sloganıyla mahalle halkına seslenen Yeniköylü gençler, birliktelik örneği verdiler. Mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği bu etkinliğe İletişim Fakültesi öğrencileri de katıldı. Evlerinde hazırladıkları yemekleri sokakta kurulan masalara getiren ve Akşam Namazının okunmasıyla birlikte iftar açan mahalle sakinleri, organizasyonu düzenleyen gençlerle çok güzel bir ortam oluşturdular. Bu arada, Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, evinde hazırlatmış olduğu yemekle gençlerin etkinliğine destek oldu.

Yeniköy Mahallesi gençlerinden Osman Altay, Yılmaz Ayvaz, Ali Ekiz, Mehmet Kalafat ve İbrahim Işık’ın birlikte organize ettiği ve mahalle halkının kaynaşmasının sağlandığı Ramazan etkinliğine, iftar sonrası müzikle devam edildi. Yine mahalle gençlerinden olan Müzik Öğretmeni olan Erhan Çak’ın yönetimindeki Çakoğlu Orkestrası, etkinliğe katılanlara müzik ziyafeti çekti.

Öte yandan, organizatör gençler, etkinlik dolayısıyla kendilerine destek veren ve katkıda bulunan Belediye Başkanı Karapıçak ile mahalle sakinlerine teşekkür ettiklerini söylediler. 


Etiketler: Yeniköylü gençlerin Ramazan etkinliği...

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir