Tirebolu MYO’da Hamsi Şenliği..!

Tirebolu MYO’da Hamsi Şenliği..!
Okul bünyesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 7’ncisi gerçekleşen etkinlikte yaklaşık 250 kilo hamsi tüketildi..!05.12.2017 17:28

Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nda Hamsi Şenliği yapıldı, bu etkinlikte yaklaşık 250 kilo hamsi tüketildi. 4 Aralık Pazartesi günü okul bahçesinde yapılan ve bu yıl 7’ncisi gerçekleşen şenlikte, bol bol hamsi yiyen öğrenciler, etkinlik sonunda kemençe eşliğinde eğlenerek, felekten bir gün yaşadılar.

Tirebolu MYO’da, öğrencilere moral aşılamak amacıyla okul müdürlüğü tarafından organize edilen şenliğe Belediye Başkanlığı sponsorluk yaparken; öğle saatinde okul bahçesinde gerçekleşen etkinliğe; Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı ile İlçe Garnizon Komutanı Hakan Baştürk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, İlçe Müftüsü Bedir Aydın, Liman Başkanı Şükrü Gülay, Belediye Temizlik İşleri Müdürü Tahsin Eyibil ve okul müdürü Yrd. Doç. Dr. İhsan Cora gibi mülki amirler  katıldı.

Okulun akademik personelinin de tam kadro hazır bulunduğu şenlikte, öğrenciler kasalarla gelen hamsileri elleriyle ayıklayarak, ızgaralarda pişirdiler ve konuklara ikram ettiler. Yaklaşık 250 kilo hamsi tüketilen şenlik sonunda öğrenciler, kemençe eşliğinde halay çekerek eğlendiler ve unutulmaz bir gün yaşadılar.

Havanın da güzel olmasıyla gayet samimi bir ortamda geçen şenlik sonrasında, Tirebolu MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Cora, organizsyona katkıda bulunan Tirebolu Belediyesine ve Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak ile tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek, bu tür etkinliklerin öğrencilere moral-motivasyon aşıladığını söyledi.    


Etiketler: Tirebolu MYO’da Hamsi Şenliği..!

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir