Tirebolu Müftülüğü’nden Konferans...

Tirebolu Müftülüğü’nden Konferans...
Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Kişisel Gelişim Uzmanı Asım Yekeler tarafından verilen “Mutlu Olmanın Yolları” konulu konferans yoğun ilgi gördü...11.10.2017 17:31

Tirebolu İlçe Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla anlamlı bir konferans düzenledi. Belediye Düğün Salonunda 10 Ekim Salı günü gerçekleşen konferans yoğun ilgi gördü.

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak ile İlçe Müftüsü Bedir Aydın, cami görevlileri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansa Kişisel Gelişim Uzmanı Asım Yekeler konuşmacı olarak katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta İlçe Müftüsü Bedir Aydın, haftanın anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye davet edilen Yekeler,  “Mutlu Olmanın Yolları” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Konferansta yaptığı konuşmalar ve verdiği çarpıcı örneklerle izleyicilerin beğenisini kazanan Kişisel Gelişim Uzmanı Yekeler, sunumunda özetle şu ifadelere yer verdi:

Biz, yani kendimiz çok değerliyiz, çok önemliyiz. Dünyada tekiz, bir eşimiz, benzerimiz yok. Öldüğümüzde bize her yönüyle benzeyecek başka biri daha gelmeyecek. Yaşadığımız sürece, dünyada belki görüntü olarak benzerlerimiz olabilir, fakat her yönüyle bir eşimize, benzerimize rastlanmayacak. Ailemiz, çevremiz, milletimiz ve bütün dünya için çok önemliyiz. Yaradan’ın o harika ilminin harmanında şekillenmiş; kokusu, rengi, şekli farklı olan dünyada tek marka çiçeğiz. Bugüne kadar milyonlarca insan doğdu, öldü ve hepsi de birbirinden farklıydı. Bu nasıl muhteşem bir ilimdir? Sırf insanın bu benzersiz yaratılışı bile Allah’ın varlığına muhteşem bir delildir. Binlerce yıldır bütün organlarımız hep aynı yerinde; kulakların gözle, burnun ağızla yer değiştirdiğini gördünüz mü? Organların yerleri o kadar muhteşem bir tasarımla düşünülmüş ki, ‘Bu organın buradan başka daha uygun olabileceği bir yer yok.’ diyorsunuz. Bu da binlerce yıl önce insanı yaratırken Yaradan’ın bu organların yerini bu kadar mükemmel tayin etmesi, yine onun olağanüstü bir ilminin olduğunu göstermiyor mu? Ey insan, kendi kıymetini bil. Dünyada tek olduğunu, eşinin benzerinin bulunmadığını ve böylesine büyük bir ilim sahibi Yaradan’ın seni yarattığını bil. Ona göre davran. Başkaları istediği için değil. İşte o zaman gönlümüze bir mabet gibi davranmış, hayatımıza gün değil, günümüze hayat eklemiş, mutlu yaşama adına önemli bir adım atmış oluruz.


Etiketler: Tirebolu Müftülüğü’nden Konferans...

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir