Tirebolu, Çocuk Olimpiyatlarına hazırlanıyor...

Tirebolu, Çocuk Olimpiyatlarına hazırlanıyor...
İlçede ilki geçen yıl yapılan ve sadece Yeniköy Mahallesinde düzenlenen Yöresel Çocuk Olimpiyatları, bu yıl daha geniş kapsamlı olacak ve 3 gün sürecek...01.07.2017 18:48

Tirebolu’da Yöresel Çocuk Olimpiyatları’nın ikincisi bu yıl yapılacak olup, geçen yıl sadece tek mahallede gerçekleşen etkinlikler bu yıl 3 ayrı mahallede daha geniş kapsamlı olarak organize edilecek.

Son dönemlerde toplumda giderek bağımlılığı artan teknolojik gelişmeler yüzünden unutulan ve unutulmaya yüz tutan, şimdiki çocuklar tarafından bilinmeyen ve doğal olarak da oynanamayan  oyunların gün yüzüne çıkarılması amacıyla Tirebolu’da geçen yıl başlatılan ve yoğun ilgi gören Yöresel Çocuk Oyunlarını içeren olimpiyatların tüm ilçeye yayılması planlanırken; bu etkinliğin 7’den 70’e herkese açık olduğu ifade edildi.

Tirebolu’yu seven ve ilçenin adını tüm dünyaya duyurulması amacıyla harekete geçen Yeniköy Mahallesi gençleri, bu yıl daha kapsamlı bir organizasyon için geceli-gündüzlü hazırlık yapıyorlar. Çocuk Oyunları Olimpiyatları Komitesi üyeleri, Belediye Başkanlığı’nın da desteğiyle bu yıl ilçede 3 ayrı mahallede etkinlik düzenleneceğini ve 3 gün sürecek olimpiyatların 20, 21 ve 22 Temmuz tarihlerinde gerçekleşeceğini bildirdiler.

Tirebolu’da bu yılki etkinliklerin açılışı 20 Temmuz’da Yeniköy Mahallesinde yapılacak ve daha sonra Körliman ve Hamam Mahallelerinde sürdürülecek. Söz konusu mahallelerde olimpiyatlar kapsamında çeşitli oyunlar sergilenecek ve bu arada Plaj Voleybolu, Basketbol Turnuvası ile konserler de düzenlenecek.  Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Çocuk Olimpiyatlarının son gününde Ödül Töreni da düzenlenecek ve olimpiyatlarda derece yapan katılımcılara Belediye Başkanlığı ve Düzenleme Komitesi tarafından çeşitli hediyeler verilecek. Komite yetkilileri, olimpiyatlarla ilgili son hazırlıkların yapıldığını belirterek, bu yıl 3 gün sürecek etkinliklere 7’den 70’e herkesin katılabileceğini duyurdular.     


Etiketler: Tirebolu - Çocuk Olimpiyatlarına hazırlanıyor...

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir