Tirebolu, Çocuk Olimpiyatları ile coşacak...

Tirebolu, Çocuk Olimpiyatları ile coşacak...
Bu yıl 2’ncisi gerçekleşecek olan Çocuk Olimpiyatları, 20-22 Temmuz tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak...15.07.2017 18:33

Tarih ve kültür kenti Tirebolu, büyük bir heyecanla bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Yöresel Çocuk Olimpiyatları’nı bekliyor. Geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve sadece bir mahallede düzenlenen etkinlikler, bu yıl 3 ayrı semtte ve daha kapsamlı olarak kutlanacak.

Tirebolu Belediyesi öncülüğünde ilçe gençlerinin organizesinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler için geri sayım başlarken; 20, 21 ve 22 Temmuz tarihlerinde ilçe halkı Çocuk Olimpiyatları ile coşacak. 20 Temmuz’da Yenilöy Mahallesinde başlayacak olan etkinlikler, 21 Temmuz’da Körliman Mahallesinde devam edecek ve 22 Temmuz’da da Tirebolu Kalesi önünde düzenlenecek finalle sona erecek.

Teknolojik gelişmelerin yarattığı bağımlılık etkisiyle unutulan ve unutulmaya yüz tutan, bugünkü çocuklar tarafından bilinmeyen Çocuk Oyunlarının gün yüzüne çıkarılmasını sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan olimpiyatlarda, ilk gün Yeniköy Mahallesinde Apolas Lermi, unutulmayacak bir konser verecek. Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlanacak olan olimpiyatların ikinci gününde Körliman Mahallesinde Savaş Karaman ile yöresel sanatçıların vereceği konser, etkinliklere ayrı bir renk katacak.

Etkinliklerin finali 22 Temmuz’da tarihi Tirebolu Kalesi önünde yapılacak ve gerçekleşecek gösterilerin ardından Ödül Töreni düzenlenecek. Etkinliklerin son gününde yöremiz sanatçılarından Resul Dindar’ın da bir konser vereceği ifade edilirken; Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak ile Olimpiyatları Düzenleme Komitesi yöneticileri, tüm ilçe halkını etkinliklere davet ettiklerini bildirdiler.

Öte yandan, Tirebolu’da yaz etkinlikleri kapsamında gençler arasında Sokak Basketbolu ve Plaj Voleybolu turnuvaları da düzenlenecek.      


Etiketler: Tirebolu - Çocuk Olimpiyatları ile coşacak...

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir