Tirebolu Belediyesi aşure dağıttı...

Tirebolu Belediyesi aşure dağıttı...
Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Pir’in, bizzat kazan başına geçerek gerçekleştirdiği Aşure Günü münasebetiyle vatandaşlara 1000 tabak sıcak aşure ikramı yapıldı...29.09.2017 17:47

Tirebolu Belediyesi, her yıl olduğu gibi, bu yıl da Aşure Günü’nde vatandaşlara aşure dağıtımı yaptı. 29 Eylül Cuma günü Çarşı Camii önünde Cuma Namazı öncesinde gerçekleşen kutlamalarda, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Pir, bizzat kazanın başına geçerek, vatandaşlara kendi eliyle sıcak aşure dağıttı.

Belediye tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl Başkan Abdullah Karapıçak’ın ilçe dışında olması nedeniyle Başkan Yardımcısı Mehmet Pir’in nezaretinde gerçekleştirilen Aşure Günü etkinliğinde, vatandaşlara yaklaşık 1000 tabak sıcak aşure dağıtıldı.

Belediye personellerinin görev aldığı Aşure Günü münasebetiyle Başkan Karapıçak adına bir değerlendirme yapan Başkan Yardımcısı Pir, bu önemli günün mübarek Cuma gününe rastlaması dolayısıyla daha anlamlı bir hale geldiğini ifade ederek, “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeyi amaçlayan Aşure Günü’nde sağlamış olduğumuz manevi havayı, yeni ve gelecek nesillere de aktarrmamız gerekiyor. Bu tür mübarek günler, bu ülkede ortak değerlerimize sahip çıkmak için büyük bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım. İşte bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve ülkemizdeki insanların Aşure Günü’nü kutluyor, Yüce Allah’tan bu güzel günün bütün İslam Coğrafyası’na hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.


Etiketler: Tirebolu Belediyesi aşure dağıttı...

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir