Tirebolu’da festival heyecanı bitmiyor!

Tirebolu’da festival heyecanı bitmiyor!
Yağlıkuyumcu ve Işıklı Köylerinin ortaklaşa düzenlediği Kaynar Pazarı 2’nci Fındık Festivali’nde yer yerinden oynadı ve halk eğlenceye doydu...06.08.2017 18:40

Bir tarih ve kültür kenti olan Tirebolu’da özellikle yaz mevsimi gelince başlayan şenliklere, geride bıraktığımız hafta sonu bir yenisi daha eklendi. Yağlıkuyumcu ve Işıklı Köylerinin ortaklaşa düzenlediği Kaynar Pazarı 2. Fındık Festivali, çeşitli etkinliklerle kutlandı ve yöre halkı eğlenceye doydu.

5 Ağustos Cumartesi günü Yağlıkuyumcu ile Işıklı Köylerinin ortaklaşa kullandığı Çömlekçi Vadisindeki Kaynar Pazarı mevkiinde buluşan Tirebolulular, felekten bir gün daha yaşadılar. Sabahın erken saatlerinden itibaren Kaynar Pazarına akın eden  Tirebolulular, geleneksel kültürlerini yaşatmak ve yöremiz fındığını tüm dünyaya tanıtmak için adeta birbirleriyle yarıştılar.

İlki geçen yıl düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleşen festivalde yer yerinden oynadı ve Yağlıkuyumcu ile Işıklı Köyü halkı Kaynar Pazarı mevkiinde bir kez daha tarih yazdı. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı şenlikte, yöresel sanatçılar seslendirdikleri şarkı ve türkülerle yöre halkını eğlencenin doruğuna ulaştırdılar. Özellikle kemençe eşliğinde aşırı sıcağa rağmen coşan yöre halkı ve katılımcılar, felekten bir gün yaşadılar.

Yağlıkuyumcu ve Işıklı Köylerinin ortaklaşa düzenlediği şenliğe, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’da katıldı. Başkan Karapıçak, Kaynar Pazarı’nda bu yıl ikincisi gerçekleşen Fındık Festivali’nin, ilçemizin ve yöremizin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, “Tirebolu, tarihi gelenek ve kültürüyle daima ön plana çıkmış bir yerdir. Tarihi gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasında emek sarfeden ve bizleri tarihin derinliklerine götüren  siz değerli hemşerilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Etiketler: tirebolu haber - tirebolu express

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir