Tirebolu’da Çocuklar Tiyatrosu kuruldu...

Tirebolu’da Çocuklar Tiyatrosu kuruldu...
Tirebolu Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak, Kültür ve Sanat faaliyetleri kapsamında tamamı çocuklardan oluşan ‘Çocuk Tiyatrosu’ oluşturdu...22.11.2017 00:00

Tirebolu Belediyesi, Kültür ve Sanatrnfaaliyetleri kapsamında İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliğirnyaparak, tamamı çocuklardan oluşan “ÇocukrnTiyatrosu” kurdu. İlçedeki her mahalleden sağlanan katılımla kurulan ÇocukrnTiyatrosu, Yönetmen Yasemin Alemdaroğlu nezaretindernçalışmalara başladı.

Çocukları sosyal hayata hazırlamak ve onların okullarındaki başarılarına olumlu yönde katkı sağlamak amacıyla oluşturulan Çocuk Tiyatrosu’nun,  Karadeniz Tiyatrolar Birliği’nin de destekleriyle ulusal bazdaki projelere de katılacağı ifade edilirken; çalışmaların Cumartesi günleri Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu Salonunda yapıldığı kaydedildi.

Tirebolu’da çocukların oluşturduğurntiyatro çalışmalarına başlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren TiyatrornÖğretmeni ve Yönetmeni Alemdaroğlu,rnhazırladıkları oyunu önümüzdeki yılın Nisan ayında gösterime sunacaklarınırnbelirterek, çocukların sergileyeceği söz konusu oyunu başka yerlerde ve köylerdernde sahneye koyacaklarını bildirdi.


Etiketler: Tirebolu’da Çocuklar Tiyatrosu kuruldu...

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir