Kuskunlu Derneği’nden anlamlı iftar...

Kuskunlu Derneği’nden anlamlı iftar...
Merkezi İstanbul’da bulunan TİRDEF üyesi Tirebolu Kuskunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği, gurbetçi hemşerilerimizi geleneksel iftarda bir araya getirdi...08.06.2017 18:33

Tirebolu Dernekler Federasyonu’na  (TİRDEF) üye derneklerimizden Kuskunlu Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği, geleneksel hale getirdiği ve her yıl düzenlediği İftar Yemeğine bir yenisini daha ekleyerek, gurbetçi hemşerilerimizi birbirleriyle buluşturdu.

Kuskunlular Derneği’nin iftar proğramı, 4 Haziran Pazar günü akşamı Dudullu’daki Semazen Düğün Salonunda gerçekleşti. Programa TİRDEF yöneticileri, dernek üyeleri ve misafirler katıldılar. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı iftar programında bir araya gelen Tirebolulular, bir yandan hasret giderirlerken; bir yandan da beraber olmanın mutluluğunu yaşadılar.

İftar sonrasında bir konuşma yapan Dernek Başkanı ve TİRDEF Genel Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz, programa katılan herkese teşekkür ederek, “Yüce dinimizin güzelliğine erişmek, bu mübarek ayda mümkündür.İftar sofralarımızın etrafında inşa edilen manevi köprülerle kalplerimize huzur, gönüllerimize sıcaklık, buluşlarımıza umut hakim olsun.Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını niyaz ederek, şimdiden tüm hemşerilerimize ve hepimize hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Gurbette yaşayan Kuskunlular arasında  birlik ve beraberliğin pekiştiği İftar Yemeği, çay ve sohbet faslıyla sona erdi.


Etiketler: Kuskunlu Derneği’nden anlamlı iftar...

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir