Körliman Uzunkuma mescit yapılıyor...

Körliman Uzunkuma mescit yapılıyor...
Temeli törenle atılan mescidin yaz aylarında ibadete açılacağı bildirildi...26.05.2017 15:02

Tirebolu’da Körliman Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Uzunkum mevkiine görülen ihtiyaç üzerine tek katlı mescit yapılıyor. Hazineye ait arazi üzerine yapılan ve geçtiğimiz günlerde temeli törenle atılan mescidin yaz aylarında ibadete açılması planlanıyor.

Uzunkum Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hamza Durkaya ile semt sakinlerinin uzun süredir sürdürdüğü girişimler sonucu gerçekleşme safhasına gelen mescitle ilgili çalışmaların tamamlanmasıyla açılan arazide sade bir temel atma töreni yapıldı.

Uzunkum mevkiinde önemli bir ihtiyaç olan mescidin temel atma törenine; Tirebolu Belediye Başkanı Andullah Karapıçak ile Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Pir, Müftü Vekili Murakıp Şaban Kaya, Dernek Başkanı Hamza Durkaya ve derneğin diğer yöneticileriyle semt sakinleri katıldı.

Uzunkum Mescit Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Durkaya, semtlerine yapılacak olan söz konusu ibadethane için kendilerine destek veren Belediye Başkanı Karapıçak ile diğer yetkililere teşekkür ederek, inşaat safhası hızla devam eden mescit için yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerin, Halkbabk Tirebolu Şubesi’nde dernek adına açtırdıkları “TR 12 0001 2009 3790 0016 0000 86” iban nolu hesaba yatırabileceklerini duyurdu.    


Etiketler: Körliman Uzunkuma mescit yapılıyor...

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir