İstanbul’da, Tirebolu rüzgarı esti..!

İstanbul’da, Tirebolu rüzgarı esti..!
TİRDEF’in organize ettiği 7’nci Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri, İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde 3 Aralık Pazar günü gerçekleşti...05.12.2017 00:00

Tirebolu Dernekler Federasyonurn(TİRDEF) tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen “Tirebolu Kültür  ve Sanat Günleri”nin 7’ncisi 3 AralıkrnPazar günü İstanbul’da gerçekleşti. Tirebolu’nun kültürel ve sanatsal yönlerinirntanıtmak amacıyla düzenlenen bu önemli etkinliğe, her zaman olduğu gibi TİRDEFrnev sahipliği yaptı.

İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kongre vernKültür Merkezi’nde bu yıl 7’ncisi düzenlenen etkinliğe; Giresun Ak PartirnMilletvekili Cemal Öztürk ilernİstanbul Milletvekili Hasan Turan vernçok sayıda bürokrat katılırken; Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Tirebolu BelediyernBaşkanı Abdullah Karapıçak, Ak Partirnİlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya,rnBelediye Başkan Yardımcısı BesimrnKadıoğlu, İl Genel Meclisi Üyesi ResulrnÖzdemir, Tirebolu İletişim FakültesirnDekan Yrd. İsmail Cem Feridunoğlu,rnFakülte Öğrencilerini Koruma Derneği Başkanı Şaban Aydın Arslan, Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu ile STK temsilcileri de etkinlikte hazır bulundu.

Sunuculuğunu TİRDEF Genel BaşkanrnYardımcılarından İsmet Rizeli’ninrnyaptığı etkinlikte, açılış konuşmasını gerçekleştiren TİRDEF Genel Başkanı Haldun Domaç, tüm katılımcılararnteşekkür ederek, “İstanbul’da her yılrngeleneksel olarak düzenlediğimiz bu organizasyonda buram buram kokan Tirebolurnhavasını ve kültürünü en iyi şekilde tanıtmak, tarihi değerlerimizi anmak,rnyaşayan değerlerimizi de hatırlamak; bizler için çok önemli bir duygudur.rnTirebolu’muz; tarihi ve kültürel yapısı, yetiştirmiş olduğu değerlirnşahsiyetleriyle, müstesna bir ilçedir. İlçemiz kültürünü yaşatmak ve gelecekrnnesillere taşımak için gerçekleştirmiş olduğumuz bu etkinlikte bizlere katkıdarnbulunan herkese sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. TİRDEF ve bizler herrnzaman Tirebolu için varız ve hepimizin tek gayesi Tirebolu’ya birşeyler katmakrnve kazandırmaktır” dedi.

İstanbul’da bir kez daha Tirebolurnrüzgarının esmesine vesile olan 7.rnKültür ve Sanat Günleri’nde Belediye Başkanı Karapıçak’da bir konuşma yaptı ve İstanbul’daki birlikteliktenrnduyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Karapıçak,rnkonuşmasında ilçeye yapılan ve yapılacak yatırımlardan bahsederek, organizeninrnhayırlı-uğurlu olmasını diledi.

İstanbul’da geride bıraktığımız haftarnsonu gerçekleşen etkinliğe Tirebolu Halk Eğitim Merkezi, yöresel ürünlerin sergilendiği bir standla katılırken;rnetkinlikte yine yöresel kıyafetlerin sunulduğu bir de defile düzenlendi. Çeşitli konuların ele alındığırnpanellerle devam edilen etkinlikte, yaşayan değerlerimizden Araştırmacı-Yazar Ayhan Yüksel’in hayatı ve özelliklernkültür alanında yaptıkları hizmetler anlatılırken; ebediyete intikal edenrndeğerlerimizden eski Belediye Başkanı Mehmetrn Domaç’darnanıldı.   


Etiketler: İstanbul’da - Tirebolu rüzgarı esti..!

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir