Gurmeler'den Tirebolu’ya tam not!

Gurmeler'den Tirebolu’ya tam  not!
Ülkemizin birçok bölgesine giderek o yörelere ait güzellikleri yerinde gören ve tadan Gurmeler, geçen hafta Tirebolu’ya yaptıkları ziyarette ilçemizin yöresel yemeklerine hayran kaldılar...22.11.2017 00:00

Türkiye’nin birçok bölgesine giderek o yörelere ait doğal güzellik ve özellikleri yerinde gören Gurmeler, geçen hafta Belediye Başkanı  Abdullah Karapıçak’ın daveti üzerine Tirebolu’yu da ziyaret ettiler. İlçemizin eşsiz yemeklerini tatma fırsatı bulan gezginciler, yöresel yemeklerimize duydukları hayranlığı gizlemediler.

İsmi Gurmeler olarak bilinen vernAnadolu Mutfakları Derneği Başkanı Adnan Şahin, Haber Türk Gazetesi Yazarı NurrnToprakoğlu, Mutfak Dostları Derneği Başkanı ve Vatan Gazetesi Yazarı Zeynep Kakıcı, Gastronomi Dergisi Editörü Aliye Gümüş ile FoodtimernDergisi Yazarı Özlem İnci Sesüren’denrnoluşan heyet, geride kalan hafta içinde Tirebolu’ya gelerek, ilçemizin tarihirnyerlerini gezdiler ve yöresel yemeklerimizi tattılar.

Tirebolu’da Belediye Başkanı Karapıçak’ın eşliğinde Yeniköy Mahallesini, Gazi Paşa Caddesini ve Tarihi Tirebolu Kalesini gezen Gurmeler, Selimağa Çeşmesinden de su içerek, ilçemizin yöresel yemeklerini yediler.

Tarihi güzellik ve özellikleriyle bilinen ilçemizde gerçekleştirdikleri inceleme ziyaretinden büyük memnunluk duyan ve yöresel yemeklerimize de hayran kalan Gurmeler, Tirebolu’ya her konuda tam not verdiklerini ifade ederlerken; Belediye Başkanı Karapıçak’da, bu özel konuklara yöresel ürünlerimizi hediye etti. Tirebolu’dan oldukça mutlu şekilde ayrılan Gurmeler, bundan sonraki yazılarında Tirebolu’ya özel olarak yer vereceklerine dair söz verdiler. 


Etiketler: Gurmeler'den Tirebolu’ya tam not!

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir