Emekli öğretmen Karslı’dan 5’nci kitap...

Emekli öğretmen Karslı’dan 5’nci kitap...
Tirebolulu emekli öğretmen Metin Karslı, ilçe halkının eski yaşantılarını dile getirdiği kitaplarına bir yenisini daha ekledi ve “Anılar Diyarı TİREBOLU” adlı kitabını okuyucularıyla buluşturdu...06.09.2017 18:58

Tirebolu’ya ve doğasına olan düşkünlüğüyle tanınan emekli eğitimci Metin Karslı, “Anılar Diyarı TİREBOLU” adlı 5’nci kitabını da yayımlayarak okuyucularıyla buluşturdu.

1978-79 dönemi Giresun Eğitim Enstitüsü mezunu olan ve çeşitli yerlerde çalıştıktan sonra  2005 yılında emekliye ayrılan Tirebolu sevdalısı ve doğa düşkünü Karslı, ilçe halkının eski yaşantısını ve eski zamanların önemli şahsiyetlerini, yeni nesillere aktarmak için kitap yazmaya koyuldu. Uzun süren araştırmalarından sonra 2012 yılından itibaren hazırladığı kitaplarını okuyucularıyla buluşturmaya başlayan emekli eğitimci Karslı, “Tirebolu Hikayeleri” adı ile başladığı yazarlık hayatında bugüne kadar 5 ayrı kitaba imza attı.

2016 yılına kadar 4 kitap yazan ve bu kitaplarıyla ilçe kamuoyunda hatırı sayılır bir okuyucu kitlesine sahip olan emekli eğitimci Karslı, 2017 yılında hazırladığı “Anılar Diyarı TİREBOLU” adlı kitabını da piyasaya sürdü.  Yeni kitabında Tirebolu’nun yaşanmış hikayelerine yer veren ve ilçenin nostaljik yapısını günyüzüne çıkaran eğitimci yazar Karslı, yaşadığı şehrin önemli ve değerli şahsiyetlerini yeni nesillere ve gelecek kuşaklara aktarmak için çaba sarfettiğini belirterek, Tirebolu ile ilgili kitaplar yazmaya devam edeceğini  söylerken; bu konuda ne kadar da azimli olduğunu gösterdi.

Tirebolu’nun kültür hayatına önemli katkılarda bulunan ve yazdığı tüm eserleri ilçe halkı tarafından büyük beğeni gören eğitimci yazar Karslı’yı bir kez daha tebrik ediyor ve kendisine bundan sonra yazacağı kitaplar için başarılar diliyoruz. Eline, zihnine, kalemine sağlık Metin hocam. Sen yazmaya devam et, eserlerin bayağı ilgi görüyor ve çok da okunuyor. Tirebolu için böyle güzel eserler yazdığın için sana sonsuz teşekkürler ediyoruz.

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir