Emekli komutandan kültüre hizmet...

Emekli komutandan kültüre hizmet...
Tirebolulu emekli komutanlardan Emin Gördü, uzun süreden beri yazdığı şiir, hikaye, roman ve inceleme kitaplarıyla kültürümüze önemli katkılarda bulunuyor...25.09.2017 18:20

Tirebolulu emekli askerlerden Emin Gördü, çocukluğundan beri içinde bir tutku olan şiir, hikaye, roman ve inceleme eserleriyle kültürümüze önemli katkılarda bulunurken; askerlik mesleğinden ayrıldıktan sonra bu tutkusunu daha da geliştirdi.

Bu edebi çalışmalarına daha fazla zaman ayırabilmek ve çalışmalarını okuyucularıyla paylaşabilmek için, mensubu olduğu ve her zaman gurur duyduğu askerlik görevinden kanuni hizmet süresini doldurarak genç yaşta emekli olan Gördü, bugüne kadar birçok esere imza attı. Çok sayıda şiir kitabı yayımlayan, hikaye, roman ve inceleme konusunda da kültüre hizmet eden değerli hemşerimiz emekli asker Gördü, Tirebolu’nun Demirci Mahallesinden olup, Milli Eğitim camiasına yıllarca hizmet veren Cemal Gördü ile halen Keşap Anadolu Öğretmen Lisesi’nde müdürlük yapan Ömer Gördü’nün de kardeşidir.

1963 yılında Tirebolu’da doğan şair ve yazar Emin Gördü; ilkokulu Demirci İlkokulu’nda, ortaokulu Cumhuriyet Ortaokulu’nda ve liseyi Ordu Ticaret Lisesi’nde okuduktan sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı Ordu Donatım Okulu’na girdi. Sırayla Astsubay Sınıf Okulu ve Subay Sınıf Okullarında öğrenim gördükten sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinde Jandarma Birlik ve Komutanlıklarında uzun yıllar görev yaptı. Bu arada, dışarıdan tahsiline devam eden Gördü, İşletme Fakültesi’ni de bitirdi. Son olarak başkent Ankara’da görev yapan ve bir süre önce emekliye ayrılan Atatürk hayranı Gördü, evli ve 2 çocuk babasıdır. Eserlerinde; yurt ve vatan sevgisine, insani duygulara ve toplumsal temalara genişçe yer veren, bu arada vatan savunmasında şehit ve gazi olanlarla ilgili önemli anekdotlarla dikkat çeken Gördü’nün; Bir Kış Gecesi, Seninle Başbaşa, Sevdanın İlkbaharında ve Kavuşmak Arzusu gibi yayınlanmış şiir kitapları bulunuyor. Kendisi musikiye olan düşkünlüğüyle de biliniyor. 


Etiketler: Emekli komutandan kültüre hizmet...

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir