Antepli öğrenciler, Tirebolu’ya hayran kaldılar!

Antepli öğrenciler, Tirebolu’ya hayran kaldılar!
Yaz tatilini fırsat bilerek Karadeniz Turuna çıkan Gaziantep Üniversitesi öğrencileri, Tirebolu’yu da ziyaret edip Tarihi Tirebolu Kalesi’ni gezdiler...24.08.2017 19:35

Gaziantep Gezi Kulübü tarafından Karadeniz Bölgesine düzenlenen gezi kapsamında Tirebolu’yu da ziyaret eden üniversite öğrencileri, Tarihi Tirebolu Kalesine hayran kaldılar.

Gaziantep Üniversitesine mensup 54 öğrenci, ailesi Tirebolu’da yaşayan ve aslen Kürtünlü olan Tur Başkanı Eyyüp Kır nezaretinde 24 Ağustos Perşembe günü Tirebolu’ya gelerek, ilçenin tarihini yerlerini gezdiler ve son olarak da Tirebolu Kalesini ziyaret ettiler.

54 kişiden oluşan grupla yaz tatilini değerlendirmek amacıyla Karadeniz Bölgesinde Kültür Gezisine çıkan Gaziantep Üniversitesi öğrencileri, 5 günlük süre içinde Samsun ile Hopa arasında kalan Karadeniz sahil şeridinde tarihi mekanları ziyaret edecekler. Samsun’dan başlattıkları Karadeniz Gezisinin ikinci gününde Tirebolu’ya gelen ve bir süre ilçemizde kalan üniversiteli öğrenciler, mihmandarları Eyyüp Kır’ın da tavsiyesiyle çıktıkları Tirebolu Kalesinde gördükleri muhteşem manzara karşısında hayranlıklarını gizleyemediler. Tarihi kaleye ve Tirebolu’ya hayran kalan Gaziantepli öğrenciler, kale önünde bir araya gelerek bu anı ölümsüzleştirmek için sitemiz Tirebolu Ekspres’e hatıra pozları verdiler.

Tur başkanı Kır, Karadeniz Gezisi kapsamında Tirebolu’yu özellikle seçtiklerini belirterek, Tirebolu’dan sonraki duraklarının Trabzon olacağını ve oradan da Hopa’ya geçeceklerini bildirdi.

Diğer KÜLTÜR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir