Yeniköy’de Cumhuriyet coşkusu bir başkaydı!

Yeniköy’de Cumhuriyet coşkusu bir başkaydı!
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesinde gerçekleştirilen kutlamalarda mahalle halkı büyük coşku yaşadı..!30.10.2017 15:49

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’ncü yıldönümü, Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesinde büyük coşkuyla kutlanırken; mahalle halkı dev Atatürk Posteri önünde saatlerce şenlik yaptı.

Yeniköy Mahallesi gençlerinin organize ettiği kutlamalara, CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven ile parti yöneticileri de tam kadroyla katıldı. Mahalleden geçen yola dev bir Atatürk Posteri asan Yeniköylü gençler, poster önünde Cumhuriyete ve kurucusu Atatürk’e ne denli bağlı olduklarını gösterirken; müzik eşliğinde sokakta yapılan gösterilere mahallenin genci-yaşlısı herkes katıldı.

Yeniköy Mahallesindeki bayram kutlamalarında çeşitli etkinlikler yapılırken; Tirebolu’nun eski İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden emekli öğretmen Mehmet Necati Durak’ın okuduğu Cumhuriyet Şiiri, mahalle halkına ve katılımcılara duygusal anlar yaşattı. 29 Ekim Pazar günü Cumhuriyet Bayramı’nı sokakta doyasıya kutlayan Yeniköy Mahallesindeki bayanlar, evlerinden getirdikleri pasta ve yemekleri katılımcılarla paylaşarak, büyük coşku yaşadılar.

Yeniköy Mahallesindeki kutlamalar saatlerce sürerken, mahalle halkı dev Atatürk Posteri önünde katılımcılarla birlikte pozlar vererek, Ata’ya ve Cumhuriyete bağlılıklarını kanıtlar gibiydiler. Yeniköy Mahallesinde Cumhuriyet coşkusu sokaklara taşarken, mahalle halkı ve gençler, “Yaşasın Cumhuriyet, sen çok yaşa Atatürk” sloganlarıyla adeta Tirebolu’yu inlettiler.


Etiketler: Yeniköy’de Cumhuriyet coşkusu bir başkaydı!

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir